Reformierakonna võimul olles algab alati majanduslik allakäik ja eriti hapuks on asjad läinud Kaja Kallase peaministriks olles.
Kevadel pannakse Tactical Foodpacki tootmistsehhi uksed Viljandis jäädavalt lukku ning kuigi ettevõtte turundus ja müük jääb Eestisse, kolib tootmine tervikuna Saksamaale Hildenisse, sest seal on ettevõtet mugavam ja soodsam pidada, kirjutab Sakala.
“Viimased kolm-neli aastat on valitsus teinud sellist poliitikat, et Eestis ei ole võimalik enam tootmisettevõttel tegutseda,” ütles ettevõtte asutaja ja üks omanikest Sverre Puustusmaa. “Ülejäänud Euroopa riigid peale Eesti kaitsevad kõik oma tootjaid ja turgu. Eestis aga kirtsutatakse nina ja öeldakse, et me ei saa ju teid sellepärast eelistada, et olete Eestist. Teised riigid saavad oma tootjaid eelistada, meie ei saa. No kui ei saa, siis kolingi Saksamaale.”
Toimuva kohta ütles hästi EKRE saadik Siim Pohlak teisipäeval Riigikogus: “Maksutõusud, riigilõivude tõstmine – tüüpiline Reformierakond. Proovisid 2008. ja 2009. aasta masu ajal majandust maksutõusudega ravida, ei õnnestunud, tagajärjeks enneolematu tööpuuduse tase, ettevõtete pankrotid, ja ei õnnestu ka sel korral. Aga kannatajateks on Eesti ettevõtjad ja meie inimesed, kes töökohad kaotavad. Mitte ükski riik ei ole ennast rikkaks maksustanud ja ei saa ka Eesti siinkohal erand olema. Maksutõusude puhul on ettevõtjad ja esindusorganisatsioonid tegelikult kaasamata, dialoogi pole olnud ja ettevõtjate ettepanekutega ei arvestata. Kui aus olla, siis isegi ei ole neid kuulatud.”
Isegi homorahva lemmikbaar Sveta Tallinnas viitas peatse sulgemise põhjust välja tuues valitsuse katastroofilisele majanduspoliitikale.
Sotka ja Asko mööblipoodide Soome omanik Indoor Group keskendub edaspidi oma koduturule Soomes, otsusega suletakse tuntud kaupluste tegevus Eestis märtsi lõpuks, kirjutas Äripäev hiljuti.
Pärnu Postimees vahendab: “Oktoobris on töötukassat teavitatud kahest Pärnumaa ettevõttes plaanitavast kollektiivsest koondamisest: ligemale kolmandiku töötajatest ehk 35 inimest koondab AS Qualitex ja uksed suleb ja kõik kuus töötajat koondab peamiselt Skandinaavia turule särke õmmelnud OÜ Lihula Õmblus. Trikotaažkanga tootja Qualitexi omanik Kristi Täht ütles: “Viies osa tegevusest üle mujale Euroopasse, suudab ettevõte säilitada konkurentsivõime ja jätta poole töökohtadest siiski veel Eestisse.”
Uued Uudised