Kui Eestile surutakse mingit globalistlikku jampsi (nagu Rail Baltic) peale, viidatakse ikka sellele, et meie lõikame sellest kasu – samas käib paralleelselt teine tendents, mis tähendab, et seoses kliimavõitlusega tuleb kõike, sealhulgas tarbimist, koomale tõmmata ning jõukusest ei maksa enam juttugi teha (viimaste Riigikogu valimistel eel rääkiski jõukast Eestist ainult EKRE).
Postimehes kirjutab Tallinna Ülikooli (mis on kangesti marksistliku ülikooli moodi) õppejõud Tiit Lepasaar otse: “Kui tahame näha homset päeva, peame jätma hüvasti unistusega heaoluriigist.” Väljaanne peidab oma info maksumüüri taha, kuid väljaloetavast saab teada, et “Need, kes sündisid möödunud sajandi neljakümnendatel, viiekümnendatel või kuuekümnendatel aastatel, on saanud elada õnnelikku elu. Nende jaoks oli tulevik alati helgem kui minevik. Isegi Nõukogude Liidus.”
See on otsene hoiatus, et helgemat tulevikku Eestil, Euroopal ja kogu Läänel oodata ei ole ja unistusega heaoluriigist on “kõõks”. Miks just Läänel – sest teised ennast nii arutult ei piira.
Laias laastus ütleb Postimehe loo pealkiri ära kõik: jõukust enam lisanduma ei hakka. Seepärast on hundijutud kõik need, mis räägivad odavamast päikese- ja tuuleenergiast – seda ei tule, sest kui tulevikus oleks odavaid energiavariante, siis võiks ju heaoluühiskond ikkagi jutuks olla. Aga ei ole enam.
Ei maksa uskuda jutte sellest, et migrandid loovad meile väärtusi – väärtuste olemasolu tähendaks ju siiski heaoluühiskonda. Ei maksa enam loota IT-arengu, tootmise suurendamise, ekspordi laiendamise ega millegi muu peale, sest miski sellest enam kasu ei too – muidu ei räägiks Lepasaar ju heaoluühiskonna kadumisest.
Kõige selle aluseks on üks karm tõde: rohepööre tähendabki tarbimise piiramist, seda nii kaupade kui teenuste osas, mis tähendab vähem tootmist, vähem reisimist ja liikumist, vähem võimalusi, askeetlikumat elu jne – see on rohepöördega ette nähtud tulevik, millesse on kodeeritud ka rahva vaesumine.
Ja mida teebki Eesti valitsus? Ta maksustab ühiskonna vaeseks, sest see ongi rohepöördeline eesmärk. Miski ei peagi enam taastuma. Me lähemegi tagasi sotsialismi, kus kõik on võrdselt vaesed. Läheb muidugi liberaalne Lääs, teised hindavad veel jõukust, aga kõigepealt kukubki läänemaailm, veel enne kui Maa “üle kuumeneda” jõuab. Mida ta muidugi teha ei kavatse.
Siia juurde ka üks kommentaar Taivo Sepalt: “Kui eelmised kommunistid lubasid tulevikus kommunismi milles pidi tulema hea elu, siis tänased rohekommunistid ütlevad sulle otse näkku, et jätke hüvasti heaoluriigiga. Tulevik on vaid vähestele rikkaliku heaoluga. Ülejäänud – ei oma midagi ja on õnnelikud.”
Me elame teadliku (vasakliberaalse) vaesumise maailmas.
Uued Uudised