Rasedad sõdurid. Hiljuti näitas USAs kõige populaarsemaks tõusnud igaõhtuste teleuudise saatejuht Tucker Carson pilti lenduri kaitseriietust kandvast, umbes 8 kuud rasedast naisest, keda USA armee kasutas oma värbamisreklaamis.
Carson kommenteeris, et samas kui Hiina kaitsejõud üritavad muuta oma sõjalaevastiku maailma suurimaks ja kaitsejõude mehelikumaks, peavad USA kaitsejõud, president Joe Bideni sõnutsi, muutuma naiselikumaks. Ta arvas, et olukord on kontrolli alt väljas, sest Pentagon peab presidendiga, oma kõrgeima ülemusega, nõustuma ja see kujutab endast kaitseväe ja tolle põhiülesande, lahingute võitmise, mõnitamist.
Nagu võis arvata, vallandus seepeale vasemäärmusliku ajakirjanduse kriitikalaine Carsoni vastu.
Efektiivsete võitlejate omadused
Kui ma töötasin USA armee värbamispeakorteri uurimistööde ülemana, nägime me vaeva ka selleks, et värvata sõjaväkke tublisid naisi, aga meie peamine ja kõige tähtsam eesmärk oli siiski värvata neid, kes olid võimelised kõige paremini täitma sõjaväe kõige tähtsamat ülesannet – võita lahinguid.
Paljud sõjaaegsed uurimistööd on tuvastanud millised on efektiivsed võitlejad. Üks kõige huvitavamatest oli „Fighter“ (Võitleja) uurimisprogramm, mille teostas Korea sõja ajal Human Resources Research Organization (Inimressursside Uuringute Organisatsioon).
Selleks valiti sõdureid kolmest diviisist, kes olid silma paistnud efektiivse või ebaefektiivse tegevusega lahingus. Neid hinnati mitmesugustel psühholoogilistel ja füüsilistel skaaladel. Uurimiste tulemused näitasid, et neil oli 11 olulist erinevust. Efektiivsete võitlejate kõige tähtsam omadus oli intelligents, järgmine tähtsuselt oli mehelikkus.
Rasedad naised võivad olla kenad ja armsad, aga luurele ma raseda naisega ei läheks.
Vabatahtlike värbamise vaevad
Aastal 1974 lõpetati USAs sundteenistus. Sellest ajast on USA kaitsejõud koosnenud vabatahtlikest. Kaitsejõudude juhtkond on ammu aru saanud, et lahingute võitmiseks nad vajavad andekaid ja tublisid sõdureid. Kaitsejõud soovivad värvata neid, kelle vaimsete võimete testid näitavad, et nad on kõrgemal kogu rahvastiku keskmisest ja nad on lõpetanud gümnaasiumi.
USA kaitsejõududes on mitmed sajad ametid, rõhuv enamus on sellised, mida lahinguväljal otseselt ei kasutata, aga kõik need on vajalikud ikka selleks, et aidata lahinguväljal võitlejatel lahinguid võita. Enamik nendest ametitest on sobivad naistele, umbes 17% USA sõduritest ongi naised, aga jalaväe rindesõdurid või eriüksuslased, rohelise bareti kandjad, saavad ikka olla ainult mehed, mida mehelikumad, seda parem.
Võimekuse asemel mitmekesisus
Joe Biden saab aru, et rõhuv enamus kaitseväelastest on patriootlikult meelestatud, kellele meeldis see, et president Trump taastas Obama aastatel unarusse jäetud kaitsevõime. Seepärast toetasid nad Trumpi. Bideni mustanahaline kaitseminister Lloyd Austin on seetõttu tembeldanud patriotismi „ekstremismiks“ ja keskendub selle väljajuurimisele, kriitilise rassi teooria juurutamisele ja sõjaväe koosseisu „mitmekesisuse“ suurendamisele.
See tähendab, et tähtsam kui sõdurite kvaliteet, on talle nende nahavärv, sugu, seksuaalne orientatsioon või raseduse staatus – mida rohkem vähemusgruppide esindajaid, seda parem olevat. Mitmekesisus paraku vaenlast ei kohuta, lahingu tagajärgi otsustab pigem sõdurite kvaliteet kui nende mitmekesisus.
Kriitilise rassi teooria jaburdused
Viimase aasta jooksul on Mustade Elud Loevad liikumise juhid ja Bideni valitsus propageerinud Kriitilise Rassi Teooriat. Selle aluseks on 1930. aastate nn Frankfurdi kooli neomarksistlik mõttemall. Mitmed Mustade Elud Loevad liikumise juhid on avalikult tunnistanud, et nad on marksistid, kuid enamik ameeriklasi ei ole neomarksismist kuulnud ega saa ka aru kriitilise rassi teooriast. Uusmarksistid ja vasakpoolsed radikaalid on lihtsalt asendanud traditsioonilises marksistlikus teoorias „klassi“ „rassiga“. Seega on vasakpoolsete ja mustanahaliste rassistide praegune rassisõda asendanud kunagise marksistliku klassisõja.
Demokraatide partei vasemäärmuslased on viimase aasta jooksul kasutanud selle teooria juurutamiseks seminare, kus valged peavad tunnistama, et kuigi edukad, on nad siiski halvad inimesed, sest nende edukuse on põhjustanud nende nahavärv, mis on neile andnud palju eeliseid ja privileege.
Hulgalised teaduslikud uuringud on aga tuvastanud, et samuti nagu sõdurite efektiivsus, oleneb tsiviilisikute edukus peamiselt nende vaimsest võimekusest, nende intelligentsist, mida on võimalik mõõta testidega ja tänapäeval ka otseselt aju efektiivsuse füüsilise mõõtmisega. Nad on samuti tuvastanud, et erinevad rassid erinevad oluliselt vaimses võimekuses. Kahjuks tembeldatakse tänapäeva USAs selle fakti tunnistajad kohe rassistideks.
Erinevused intelligentsis selgitavad valgete ja veelgi enam aasialaste ning üksikisikute eeliseid paremini kui jaburad rassiteooriad, mis väidavad, et kunagine väärkohtlemine põhjustab praeguse olukorra. Kui see oleks õige, peaksid USA jaapani päritoluga inimesed, kes toodi laevapunkrites USAsse rasket tööd tegema enam-vähem samuti nagu mustanahalised orjadeks toodi, olema enam-vähem samas olukorras kui mustanahalised. Selle asemel on nad üks kõik paremini haritud, jõukas ja edukas USA vähemusrahvus. Kõige paremini selgitab nende edukust fakt, et nende keskmine IQ on poole standard hälve (7-8 IQ punkti) võrra kõrgem rahvastiku keskmisest.
Kui kunagine orjus põhjustas mustanahaliste keskmise IQ, mis on ühe standard hälve, st 15 punkti võrra madalam kogu rahvastiku IQst, siis peaks eestlased olema umbes samas olukorras kui USA mustad. Selle asemel on eesti noorte tagajärjed rahvusvahelistel PISA testidel järjekindlalt maailma parimate hulgas.
Kriitiline rassi teooria on rassistlik, aga selle propageerijad tembeldavad hoopis need rassistideks, kes selle jabura teooriaga ei nõustu.
USA nõrkus ohustab Eestit
Ameerika Ühendriigid on Eesti ja eestlaste kõige tähtsam liitlane. Eestlaste jaoks, kes tahavad, et Eesti jääks iseseivaks vabariigiks, mida valitsevad eestlased, on Ameerika Ühendriigid vabaduse etalon ja tugisammas. Ameerika Ühendriikide saatusest oleneb ka Eesti ja eestlaste saatus.
USA sisepoliitikat tasub meil hoolega jälgida, sest sisepoliitikast oleneb välispoliitika ja USA välispoliitikast oleneb suurelt osalt Eesti ja eestlaste tulevik. Aastal 2021 võimule tõusnud valitsus tegi drastilise suunamuutuse, mis on USAle, maailmale ja meile pahaendeline.
Kui USA kaitsevõime mandub ja kommunistlik Hiina tõuseb maailma võimsamaks riigiks, annab see võimaluse Vene eluaegsele diktaatorile Vladimir Putinile saavutada ta eesmärk taastada kommunistliku Venemaa „hiilgus“. See eeldab poolsada aastat kurjuse impeeriumi ikkes vaevelnud rahvaste okupatsiooni taastamist.
Jääme lootma, et meie kõige mõjuvõimsam liitlane järgmistel valimistel oma suunda korrigeerib.“
Jüri Toomepuu