Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jüri Toomepuu Rein Taageperale: tõusev valimatu sallivuslaine võib maailma segi paisata

-
30.12.2021
Peruu šamaanid loitsivad Bideni ja Putini piltide peal.
© Scanpix

Võltsliberalismi pealetung. Usun, et Rein Taagepera südames tuksub talle sünniga antud eesti süda. Küllap on ta süda ikka veel õiges kohas, aga kui loen ta mõttekäiku Eesti Ekspressile antud intervjuus (25. 12. 2021), pean kahjuks järeldama, et ta mõtlemisvõime ja loogika on vajunud kreeni.

Kardan, et neid on sügavalt mõjutanud paljudes USA ülikoolides, eriti sotsioloogia teaduskondades, viimase kümne aasta jooksul moodi läinud neo-marksistlik maailmavaade.

Peab tõdema, et paljudes demokraatiat näiliselt austavates lääne riikides on vasemäärmuslike liberaalide, nn progressiivsete, toetusel kanda kinnitanud valimatu sallivuslaine, mille eesmärk on juurutada Venezuela ja USA demokraatide partei radikaalse sotsialistliku tiiva taolist riigikorda ja pseudodemokraatiat või isegi laus autokraatiat, evitada globalismi ning hävitada rahvusriigid ja rahvaste enesemääramise õigus.

Tõde tõuseb

Teeb aga rõõmu ka tõdeda, et Taagepera ja ta aatekaaslaste ideoloogia on taandumas, et selge mõistus pole kuhugi kadunud. Tõde tõuseb, sest üha enam saavad inimesed näha ja omal nahal kogeda sotsialismi, globalismi, piiramatut võõraste sisserändu, inflatsiooni ja muid nn liberaalsuse/progressiivsusega kaasnevaid pahesid.

Üks maailma prestiižikamatest ajakirjades, The Economist, avaldas eelmise aasta aprillis, 7 kuud enne EE Taagepera intervjuud, suurepärase kriitika Taagepera ja ta mõttekaaslaste kohta. Ajakiri kritiseeris, nagu alati, ka konservatiive, aga artikkel pealkirjaga „Mitteliberaalse vasempoolsuse hädaoht“ (The threat from the illiberal left), alapealkirjaga „Ära alahinda vasakpoolse identiteedipoliitika ohtu,“ oli suunatud otseselt nende vastu kes üritavad muuta sõna- ja mõttevabadust pooldava klassikalise liberaalsuse “uut stiili poliitikaks“, mis hävitab õigluse.

The Economist väidab, et seda levitatakse eliitülikoolide fakulteetidest

The Economist jätkab: “… Kui populistid seavad erakondlikkuse tõest ettepoole, saboteerivad nad head valitsust. Kui nn progressiivsed jagavad inimesed konkureerivateks kastideks, pööravad nad rahva enda vastu. Mõlemad vähendavad institutsioone, mis lahendavad sotsiaalseid konflikte. Seepärast kasutavad nad sageli sundi, ükskõik kui väga nad ka õiglusest rääkida tahavad.”

„Ülim enesega rahulolu oleks, kui klassikalised liberaalid alahindaksid ohtu. Liiga paljud parempoolsed liberaalid kalduvad valima häbitut mugavusabielu populistidega. Liiga paljud vasakpoolsed liberaalid keskenduvad sellele, kuidas ka nemad tahavad sotsiaalset õiglust. … Keskendudes ebaõiglusele, nihutavad nad keskpunkti.“

The Economist ilmselt ei salli ülikoolidest levitatud vasakpoolset võltsliberalismi. Seda ei peaks keegi sallima.

Vasempoolse võltsliberalismi kurvad tagajärjed

Venezuela on elav näide kuidas demokraatlikult võimule tõusnud valitseja võib ainult mõne aasta jooksul, rahva heaolu nimel, juurutada sotsialismi, asendada demokraatlik riigikord autokraatliku diktatuuriga ja muuta varem jõukas riik vaestemajaks ja kõrge elustandardiga rahvas vaeseks ja viletsaks.

Sajad tuhanded Venezuela kodanikud põgenevad oma kodumaalt. Suur hulk nendest tulevad läbi Mehhiko USAsse, sest Bideni valitsuse ajal on USA-Mehhiko piir muudetud olematuks.

Tasub meenutada president Ronald Reagani tihti tsiteeritud ütlust: „Vabadus ei ole kunagi rohkem kui üks põlvkond eemal hävingust. Oma verega ei kanna me seda edasi oma lastele. Selle eest me peame võitlema, seda peame kaitsma. Selle peame andma edasi oma lastele — et nad teeksid sama.“

Turumajanduse asendamine sotsialistliku riigimajandusega tekitab tavaliselt ka inflatsiooni. Venezuela pidi võtma kasutusele uue valuuta, et asendada oma väärtusetuks muutunud raha. Uus bolivar erineb eelmisest viie nulli eemaldamisega vanast bolivarist. Tõenäoliselt läheb ka see oma eelkäija teed, kui Venezuela autokraatlik valitsus jätkab piiramatut raha trükkimist.

Leninile tegi inflatsioon rõõmu. Ta kinnitas, et pursuid võib purustada inflatsiooni ja maksustamise veskikivide vahel.

Puust ja punaseks

Venezuela on kurb näide, aga puust ja punaseks teeb vasemliberaarsuse ohu USA president Joe Bideni esimene võimuaasta.

Bideni käpardliku poliitika magnum opus on kahtlemata Afganistani katastroof. Bideni tingimusteta kapitulatsiooni tagajärjel Talibani terroristidele jäi sadu USA kodanikke ja tuhandeid USA sõjaväge teeninud afgaane terroristide pantvangideks. Talibanile loovutas Biden ka miljardite dollarite väärtuses moodsaid relvi, lennukeid ja muud varustust.

Bideni saamatuse ja eksisammude tagajärjel on tehtud olematuks USA-Mehhiko piir. Viimase aasta jooksul pidi USA piirivalve tegelema peaaegu 2 miljoni inimesega, kes sisenesid Bideni katastroofilise piiripoliitika tagajärjel USA-sse ebaseaduslikult. Keegi ei tea kui paljud kurjategijad või terroristid sisenesid ilma endid piirivalvele registreerimata.

Seaduslikelt USA külastajatelt ja immigrantidelt nõutakse tõendit, et nad on Wuhani viiruse vastu vaktsineeritud. Ebaseaduslikele sisserändajatele seda nõudmist ei ole. Selle aja jooksul, mil Biden on riiki valitsenud on Mehhiko inimkaubitsejad, nn koiottid ja uimastite smugeldajad teeninud hiigelsummasid ja sadu tuhandeid ameeriklasi on surnud Hiinas valmistatud ja Mehhikost sisse smugeldatud surmava fetanüüli uimasti tagajärjel.

USAs on vallandunud järjest kiirenev inflatsioon, kuritegevuse jõudne kasv, Trumpi poolt saavutatud energiasõltumatuse häving ja USA tarneahela paralüüs. Raske on öelda, kas Bidenile teeb rõõmu inflatsiooniga USA keskklassi hävitamine, või loodab ta tõesti oma triljonite dollarite suuruste sotsialistike programmidega osta küllalt paljude lihtsameelsete poolehoidu, et järgida Venezuela eeskuju ja muuta USA, hiljutine vabaduse ja vabamajanduse etalon, viletsaks ja vaeseks sotsialistlikuks ja autokraatseks riigiks.

Oma lühikese ametiaja jooksul on Biden USA majandust ja ameeriklaste heaolu ning USA julgeolekut ja rahvusvahelist mainet nii põhjalikult kahjustanud, et isegi paljud ta oma partei jüngrid teda enam tõsiselt ei võta.

Bideni upitasid võimule informatsioonihiiglased, kes on suutnud suurelt osalt, monopoliseerida USA informatsiooni allikad. See võimaldas neil summutada valimiste ajal teatavaks saanud info Bideni narkomaanist poja ja venna korruptiivsetest rahvusvahelistest äridest, mis poetasid miljoneid ka Joe Bideni kukrusse. Nad upitasid Bideni võimule sest nad kartsid, et president Trump ohustab nende informatsioonimonopoli ja nende miljardite dollarite suuruseid äritehinguid puna-Hiinas.

Bideni eksimuste rägastik on muutumas tõsiseks ohuks mitte ainult Ameerika Ühendriikidele ja ameeriklastele, vaid ka kogu vabale maailmale ja seega ka Eestile.

President Trump ja EKRE – vasemäärmuslaste peksupoisid

Taagepera on suunanud erilise vihalaine endise USA presidendi Donald Trumpi ja EKRE, kõige populaarsemaks tõusnud eesti erakonna, vastu.

President Trumpi esimese kolme aasta jooksul kasvas USA majandus võimsamaks kui kunagi varem. Obama ajal unarusse jäetud kaitsevõime oli taastatud, ISISe kalifaat lõpuks ometi hävitatud ja USAle ebasoodsad kauba- ja muud lepingud katkestatud või muudetud. Wuhani viirus katkestas majanduse tõusu, aga Trumpi ametiaja lõpul oli majandus jälle kiirel tõusuteel.

Enne kui EKRE pääses valitsusse, oli Eesti Vabariigi põhiseaduse preambul, kõige parem osa meie muidu viletsast ja vigasest põhiseadusest, muutunud tühipaljaks sõnakõlksuks.

EKRE nõudel algas EKRE osalusega valitsuse koalitsioonileping põhiseaduse preambuli sõnadega. See väidab, et eesti rahvas võttis rahvahääletusel vastu põhiseaduse, et kindlustada ja arendada riiki, mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade.

Selle tühipaljaks sõnakõlksuks muutmine algas aga juba põhiseaduse rakendusseadusega, mis jättis kehtima okupantide seadused, ilmselt selleks, et okupante ja nende käsilasi ei saaks nende poolt sooritatud kuritegude eest vastutusele võtta. Täielikult nullis selle esimese Laari valitsuse otsus eirata Genfi konventsiooni ja põlistada kõik Eestisse asustatud okupandid alalisteks elanikeks ja seega tulevasteks kodanikeks. See oli sisuliselt Stalini poolt alustatud Eesti venestamise jätkamine.

Eestluse hävingule aitab kaasa ka valimiseadus mis kehtestas Eestis partokraatia ja andis hääleõiguse kohalikel valimistel võõrriigi kodanikele – seega võimu Kalevite kantsis venelastele.

Eesti rahvastiku probleem on kriitiline. Kui järjest kiirenevat venestamist ei peatata muutub kriitiline olukord katastroofiliseks. Eestlaste jäämine vähemusrahvaks oma põlisel kodumaal on silmapiiril.

Lootust annab EKRE tõus Eesti kõige populaarsemaks erakonnaks.

Tunnete skaala – armastusest vihkamiseni

Küllap ongi inimlik ja arusaadav, et inimeste tunded ja suhtumised ulatuvad piiramatust armastusest karmi vihkamiseni. Kõik suuremad usud, inimkonna moraalsed juhendajad, manitsevad inimesi armastama aga käsivad ka surmapattu langenuid hävitada.

Ka kõige sallivamatel inimestel on tulenevalt nende loomupärasest elu- ja geenide edasikandmise instinktist põhjust oma surmavaenlasi vihata ja nende vastu, kui vajalik, ka relvaga võidelda.

Võõraid vallutajaid on põhjust vihata

Eesti rahvas on senini püsinud sest enamik eestlasi armastavad oma kodumaad ja vihkavad võõraid vallutajaid. Ka paljudel teistel rahvastel on põhjust võõraid vallutajaid ja nende poolt sooritatud kuritegusid vihata. Meil pole kahjuks niipalju võimu nagu juutidel, kes said kehtestada holokausti rahvusvaheliseks kuriteoks.

Meil on aga täielik õigus vihata eesti rahva hävitajate kuritegude sooritajaid – küüditajaid, piinajaid, tapjaid, põletajaid. Meil on õigus ka vihata eesti rahva vastu sooritatud genotsiidi eitajaid. Niipalju ma neid ei vihka, et ma poleks nõus neile ostma ühe otsa piletit, kui nad oleks nõus oma suure kodumaa, Ühtse Venemaa rüppe kolima.

Iseseisev Eesti Vabariik sündis ja elas sellepärast, et ta hälli tõttasid kaitsma eestlaste muistsetele kangelastele väärilised järeltulijad. Nad olid valmis oma kodusid kaitsma ja vihatud vaenlase vastu relvaga võitlema. Paljudele oli antu aeg ka oma kodumaa eest surra.

Kui mina läksin kommunistlike kurjategijate vastu relvaga võitlema mõlkusid mul meeles meie suurlauliku Marie Underi sõnad: “ Meilt palju võetud, siiski meile jäi, me uhkus, au ja viha, seiskem püstipäi!“

Jüri Toomepuu