ERR kirjutab sellest, et rahvusvaheliselt kuulus kirjanik J. K. Rowling kritiseeris teravalt Šotimaa politsei uut suhtumist kurjategijatesse, kuna politsei registreerib kurjategija soolise identiteedi nüüd vägistaja enda tunnistuse alusel. Eesti ühiskonnategelane Peeter Espak vaatleb seda lugu pisut teise külje alt.
“Kas muide viimasel ajal on tähele pandud, et kui maailmas keegi ütleb miskit mõistlikku ja täiesti tavaloogika tasandil lihtsalt paikapidavat, siis see ongi juba kaasajal uudis? Ehk selleks, et laineid lüüa ja olla üle maailma kajastatud, tuleb lihtsalt olla piisavalt julge, et avalikult välja öelda midagi lihtsat, mida nagunii kogu inimkond tõesena teab, aga mida ei peeta avalikkuses enam woke-ideoloogiaga kokkuminevaks ning seetõttu on teema muudetud ka tabuks meedias. Näiteks ütled, et sugusid on kaks, 1+1=2, naised ja mitte mehed sünnitavad lapsi, laual on neli jalga, lehm annab piima – ja kohe oledki kuulus!
Üha rohkem inimesi võiks sellist elementaarset tõe rääkimist ühiskonnas edendada – nii saabki kuulsaks ja isegi uudistesse või ka telekasse! Kuigi elementaarset tõe rääkimist ja mittevaletamist peetakse kaasajal ekstravagantsuse ja mässumeelsuse tunnuseks ning selliselt toimivaid inimesi ohuks meelsuskonna heaolule, ei tasu siiski jätta mõtlemata tulevikule. Nimelt kui keegi koostab aastal 2121 käesoleva sajandi alguse kultuurilugu, siis tõenäoliselt on tänapäeval võimalik ennast 1+1=2 rääkimisega vist isegi rahva ajalukku kirjutada, lihtsalt olles mitte täiesti peast segi.”