Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kahe kunagise timukast diktaatori võrdlus. Ühte ülistatakse siiamaani ja tema kohta küsimusi ei küsita

-
21.05.2019
Ühes rivis.
© AFP/Scanpix

Roman-Mati Kaldre kirjutab huvitava võrdluse kahe eelmise sajandi suurima diktaatori ja timuka kohta, kusjuures oluline on tabada moment – kui Hitler on kogu maailmas paaria, siis Stalin on endiselt paljudele iidol.

“Ajakirjanikud, soovides rikkuda EKRE mainet, esitavad alatasa EKRE liikmeile küsimusi Hitlerist.

Et kui keegi neist Adolfi oma riigi ja rahva heaks tehtud saavutustest midagi mainib, on too otsekohe Hitleri ja järelikult ka ta kuritegeliku poole heakskiitja.

Ajakirjanikud on enamuses ise loomulikult selles valdkonnas harimatud ning on kuulnud vaid Hitleri seosest konzlaagrite, gaasikambrite ja genotsiidiga.

Ja keegi neist ei esita küsimusi Adolfiga võrdväärse superkurjategija Stalini kohta. Tooksin siin ajakirjanike harimiseks välja Hitleri ja Stalini võrdluse, mis pärineb Viktor Suvorovi (Rezun) raamatust «Viimane vabariik». Loomulikult on see huvitav lugemine kõigile ajaloohuvilistele.

Hitleri ja Stalini võrdlus

Hitleril oli punane lipp. Ja Stalinil oli punane lipp.

Hitler valitses töölisklassi nimel, tema partei kandis tööliste nime. Ka Stalin valitses töölisklassi nimel, tema valitsemissüsteemi nimetati ametlikult proletariaadi diktatuuriks.

Hitler vihkas demokraatiat ja võitles selle vastu. Stalin vihkas demokraatiat ja võitles selle vastu. Hitler ehitas sotsialismi. Ning Stalin ehitas sotsialismi.

Hitler pidas ainult oma suunda sotsialismile ainuõigeks, teisi suundi pidas ta väärastunuiks. Ning ka Stalin pidas oma suunda sotsialismile ainuõigeks, teisi suundi pidas ta pealiinist kõrvalekaldumiseks.

Hitler hävitas halastamatult need parteikaaslased, kes kaldusid õigelt teelt kõrvale, nagu Röhm ja ta kaaskond. Ka Stalin hävitas halastamatult kõik need, kes õigelt teelt kõrvale kaldusid.

Hitleril oli nelja aasta plaan. Stalinil oli viie aasta plaan.

Hitleril oli ainult üks partei võimul, ülejäänud aga vanglas. Ning ka Stalinil oli üks partei võimul, teised vanglas.

Hitleril oli partei kõrgemal kui riik, riiki juhtisid parteijuhid. Ning Stalinil oli ka partei kõrgemal kui riik, mida juhtisid parteijuhid.

Hitleril olid parteikongressid muudetud hiigeletendusteks. Ning Stalinil samuti.

Stalini impeeriumi kõige tähtsamad riigipühad olid 1.mai ja 7.-8.november. Hitleri impeeriumis – 1.mai ja 8.-9.november.

Hitleril oli Hitlerjugend – noored hitlerlased. Stalinil komsomol – noored stalinistid.

Ametlikult nimetati Stalinit füüreriks, Hitlerit aga juhiks. Palun vabandust, ikka Stalinit juhiks ja Hitlerit füüreriks. Aga tõlkes teeb see ühe ja sama välja.

Hitler armastas hiigelehitisi. Ta kavandas Berliini maailma kõige suuremat ehitist – Rahvapaleed. Hoone kupli diameeter oli 250 meetrit. Peasaal pidi mahutama 150 000-180 000 inimest.

Ka Stalin armastas grandioosseid ehitisi. Ta kavandas Moskvasse kõige suuremat ehitist maailmas – Nõukogude Paleed. Peasaal oli Stalinil väiksem, kuid see-eest oli hoone palju kõrgem: 400 meetrit kõrge hoone oli justkui postament, mille tippu pidi ehtima 100 meetri kõrgune Lenini kuju. Rajatise kogu kõrgus – 500 meetrit. Nii Berliini Rahvapalee kui ka Moskva Nõukogude Palee projektide kallale asuti üheaegselt.

Hitler kavatses Berliini maatasa teha ja selle asemele ehitada uue linna, mis koosnenuks hiidrajatistest. Stalin kavatses Moskva maatasa teha ja selle asemele ehitada uue linna, mis koosnenuks hiidrajatistest.

Saksamaa jaoks oli Hitler sisserännanu. Ta sündis Austrias ning omandas Saksa kodakondsuse alles vahetult enne võimuletulekut. Stalin oli Venemaa jaoks sisserännanu. Ta polnud venelane, isegi slaavlane mitte.

Mõnikord, väga harva kutsus Stalin väliskülalised oma Kremli korterisse ning viimased olid korteri tagasihoidlikust sisustusest vapustatud: lihtne laud, kapp, raudvoodi, sõduritekk.

Hitler käskis ajakirjanduses oma eluasemest pilte avaldada. Maailm oli korteri sisust vapustatud: lihtne laud, kapp, raudvoodi, sõduritekk.. Ainult et Stalinil olid halli värvi tekil mustad triibud, Hitleril  – valged.

Samal ajal lasi Stalin looduslikult kauneis kõrvalistes kohtades rajada üpris mugavaid ja hästi kaitstud kindlusresidentse, mis sugugi ei sarnanenud eraku mungakongiga.

Ning ka Hitler lasi kõrvalistesse kohtadesse, keset kaunist muinasjutulist loodust rajada kindlusresidentse, ei hoidnud graniidi ega marmori pealt kokku. Need residentsid ei meenutanud sugugi eraku mungakongi.

Geli Raubal, Hitleri armastatud naine, oli temast 19 aastat noorem. Nadežda Allilujeva, Stalini armastatud naine, oli temast 22 aastat noorem.

Geli Raubal lõpetas elu enesetapuga. Nadežda Allilujeva samuti. Geli Raubal lasi end maha Hitleri relvaga. Nadežda Allilujeva – Stalini omaga.

Geli Raubali surma asjaolud on hämarad. Eksisteerib versioon, et Hitler tappis ta. Nadežda Allilujeva surma asjaolud on hämarad. Eksisteerib versioon, et Stalin tappis ta.

Hitler rääkis üht aga tegi hoopis teist. Nagu ka Stalin.

Hitler alustas oma valitsemisaega loosungiga «Saksamaa soovib rahu». Seejärel vallutas ta poole Euroopast. Stalin võitles Euroopa «kollektiivse julgeoleku » eest, tal polnud selle jaoks kahjuks jõudu ega vahendeid raisata. Pärast seda anastas ta pool Euroopat.

Hitleril oli Gestapo. Stalinil oli NKVD. Hitleril Auschwitz, Buchenwald, Dachau. Stalinil GULAG. Hitleril Babi Jar. Stalinil Katõn.

Hitler hävitas inimesi miljonite kaupa. Ning ka Stalin hävitas miljonite kaupa.

Hitler ei ehtinud ennast ordenitega ja ka Stalin mitte. Hitler kandis eralusmärkideta poolsõjaväelist vormiriietust.

Ning Stalin samuti eraldusmärkideta poolsõjaväelist vormiriietust. Vaieldakse vastu, et hiljem hakkas Stalinit tõmbama sõjaväeliste auastmete, marssalilampasside ja kuldsete õlakute poole. See on tõsi. Kuid Stalin lasi end marssaliks kuulutada 1943.aastal, pärast võitu Stalingradi all, kui sai lõplikult selgeks, et Hitler on sõja kaotanud. Marssali auastme saamisel oli Stalin 63-aastane.

Marssalimundri tõmbas ta esimest korda selga Teherani konverentsi ajal kui ta kohtus Roosevelti ja Churchilliga. Antud küsimuses ei saa me Hitlerit ja Stalinit omavahel võrrelda, sest Hitler lihtsalt ei elanud nii vanaks, ei selliste kohtumiste ega selliste võitudeni.

Aga ülejäänus langeb kõik kokku. Stalinil polnud habet, kuid olid kuulsad vuntsid. Milles siis vahe on? Vahe on vuntside kujus.

Aga veel on vahe selles, et et Hitleri tegusid pidas maailm kõige suuremaiks kuritegudeks. Kuid Stalini tegusid pidas maailm võitluseks rahu ja progressi eest.

Maailm vihkas Hitlerit ja tundis Stalinile kaasa.

Hitler vallutas pool Euroopat ja terve ülejäänud maailm kuulutas talle sõja. Stalin vallutas pool Euroopat ning terve maailm saatis talle tervitusi.

Selleks, et Hitler ei saaks vallutatud Euroopa riike oma võimu all hoida, upitas Lääs Saksa laevu, pommitas saksa linnu, seejärel aga saatis Euroopa kontinendile ülivõimsa armee.

Aga selleks, et Stalin saaks vallutada ja oma võimuses hoida Euroopa teist poolt, kinkis Lääs Stalinile sadu sõjalaevu, tuhandeid sõjalennukeid ja tanke, sadu tuhandeid maailma parimaid sõjaväeautosid, miljoneid tonne esmaklassilist kütust, sõjamoona, toiduaineid jne jne.

Kuidas oli see siis võimalik, et Stalin kaotas sõja, mida ta terve oma elu oli kavandanud? Miks oli Nõukogude Liidu astumine Teise maailmasõtta augustis 1939 nii hiilgav, aga lõpp nii kurb? Miks lõppes Teine maailmasõda Nõukogude Liidu jaoks niinimetatud suure võiduga, mis osutus ükskõik millisest kaotusest hullemaks?”