Neljapäeval möödub 103 aastat Kaitseliidu asutamisest ning selle puhul kutsub Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi üles kõiki kaitseliitlasi, naiskodukaitsjaid, noorkotkaid, kodutütreid ja noortejuhte kandma oma igapäevastel töödel, õpingutel ja muudel toimetustel vormiriietust või Kaitseliidu käelinti.
„COVID piirangute tõttu ei saa me tähistada Kaitseliidu sünnipäeva nii, nagu me tahaks. Seetõttu kutsun üles kõiki organisatsiooni liikmeid sel päeval kandma meie vorme või tunnuseid, et ühelt poolt rõhutada meie kokkukuuluvust ning teiselt poolt näidata Kaitseliidu ulatust nii territoriaalselt kui ka Eesti elanikkonna seas,” ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi.
Kaitseliidu aastapäeva tähistatakse sel aastal pandeemiale kohaselt tagasihoidlikult, küll on aga 11. novembril võimalik jälgida Kaitseliidu ülema aastapäevakõne otseülekannet Kaitseliidu Facebooki lehelt.
Sakala maleva pealik Andrus Tiitus avaldas Sakalale lootust, et võimalikult paljud liikmed toreda pidupäeva tähistamise ideega kaasa lähevad. Tema sõnul on Kaitseliidu ülema üleskutse pidupäeval vormi kanda on iseenesest väga hea mõte. “Aga vormikandja peab seda tehes jätma korrektse mulje. Et oleks saapad korralikult viksitud, vorm puhas, nööbid kinni, müts korralikult peas. Meie riigikaitsjatest peab jääma ilus mulje,” rõhutas Tiitus.
Tema sõnul on vormil ka erinevad eraldusmärgid, mis selle kandja kohta infot annavad – nimesildid, auastmed, allüksuse tunnusmärgid. “Oluline on vormi juures ka see, et seda ei tohi erariietega kombineerida. Vorm peab olema alati komplektne. Seda õigesti ja väärikalt kandes näitab kaitseliitlane, et on asjadest õigesti aru saanud ning usaldusväärne,” lisas Tiitus.
Esimese ilmasõja lõpuga 11 . novembril 1918 lõppes ka Saksa okupatsioon Eestis, veel samal päeval moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit – Eesti Kaitse Liit. Sõjaministrile allutatud EKLi ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka. Kaitseliit on Eesti vanim ja suurim jõustruktuur.