Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaitsepolitsei: info peaministri ja tema abikaasa kohta on kaitstud riigisaladusega

-
11.09.2023
Valitsus rõõmustab: leidsime raha nende lasterikaste perede taskutest!
© UU

Esmaspäeval riigikogu korruptsioonivastase komisjoni ees julgeolekukontrolli teemal vastuseid andnud kaitsepolitsei peadirektori asetäitja Martin Arpo ütles intervjuus ERR-ile, et kapo valduses olev info peaministri ja tema abikaasa kohta on kaitstud riigisaladusega ning seega ei saa ka öelda, kas Kaja Kallaselt on varem küsitud tema abikaasa seotuse kohta Venemaa-suunalise äriga.

Kaja Kallas ise väidab, et see teema pole üheski kontekstis kaitsepolitseiga jutuks tulnud.

Küsimus: „Kas kaitsepolitsei oli teadlik või oli see kaitsepolitsei jaoks üleüldse oluline teadlik olla riigijuhtide lähedaste ettevõtlusest, mis on seotud Venemaaga?“

Vastus: „Kaitsepolitseile on oluline teada julgeolekuohtudest. Julgeolekuohtude skaala on väga lai. Kõike ei tea kunagi ükski julgeolekuasutus. Tähtis on see, et me saame keskenduda kõige olulisemale.“

Küsimus: „Aga kui meil on peaminister, kes taotleb muuhulgas NATO saladusele ligipääsu ja kui tema abikaasa ettevõte tegutseb Venemaal, kas hästi toimiv kaitsepolitsei sellisest asjast peab teadma või ei pea?“

Vastus: „ Mis puudutab konkreetselt Eesti vabariigi peaministrit, tema abikaasat, infot, mida me tema kohta teame või ei tea, siis see on kaitstud riigisaladusega, meie teadmine sellest. Seda ma siin üksikasjalikumalt ei kirjelda.“

Küsimus: „Te ütlete, et ei saa öelda, kas te küsisite või ei küsinud peaministrilt tema abikaasa ettevõtte kohta. Miks te seda öelda ei saa?“

Küsimus: „Sellepärast, et julgeolekukontrolli puhul on andmed, mida isik ise annab ja muud andmed, mida julgeolekukontrolliga kogutakse, väga rangelt kaitstud. Need on mõnes mõttes kaitstud veel rangemalt kui kaitsepolitsei julgeolekuasutuste seaduse alusel kogutav teave. Ja see on vajalik selleks, et inimesed julgeolekukontrollis usaldaksid kaitsepolitseiametit või julgeolekukontrolli tegevat asutust; et nad ei peaks kartma, et sedasama infot julgeolekuasutuste kaudu võidakse hiljem hakata lahkama mingisuguses laias ringis.“

 

Allikas: ERR