Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas kritiseerib küll roppsuu-Reitelmanni, aga istub sõbralikult koos roppsuu-Ligiga

-
11.10.2019
Kaja Kallasel oleks aeg hakata vabandama Reformierakonna minevikutegude ja tegematajätmiste eest.
© Scanpix

Kaja Kallase järjekordset püüet esile ronida ei peakski ehk võimendama, kui ta Urmas Reitelmanni kritiseerides ei jätaks tähelepanuta oma armast erakonnakaaslast Jürgen Ligit.

EKRE-lasest roppsuust rääkiv Kallas unustab täiesti, kuidas Ligi solvas “kaagutavaid” naisi ja “roosast erakonnast sisserändaja poega” Ossinovskit. Seesama naiste- ja võõravaenulik Ligi on tänaselgi päeval Kaja Kallase kõrval Riigikogus ja räuskab nii, et vähe pole – erakonna esimehetar ei näe temas mingit roppsuud. Või jäävad käekesed lühikeseks…

Lisaks aastatetagustele väljaütlemistele ei meeldi Kallasele ka Urmas Reitelmanni tänased seisukohad. Aga Reitelmannil ongi ju õigus, et ENPA on mõttetu jututuba – pärast seda, kui sinna võeti tagasi Venemaa. Tema naasmine ENPA-sse teeb selle organisatsiooni veel tegutsemisvõimetumaks. Kuigi Kallas väidab, et Reitelmann naudib mängu, pole see õige – ta on üks mees, kes räägib sellest, mida mõtleb, ega vaeva pead mõtete poliitkorrektseks vormimisega.

Kaja Kallas on endiselt sellel lainel, et peaminister peaks aina vabandama. EKRE Riigikogu liikme sõnade eest ei pea ta seda tegema. Nii Jüri Ratas kui Urmas Reitelmann on täiskasvanud mehed, kes ei vaja lapsehoidjaid.

Miks peaks Jüri Ratas vastutama koalitsioonipartnerite erakonna-siseste asjade eest? EKRE ei lähe ju talle ütlema, et miks Yana Toom nii või teisiti ütles. Paljud asjad tuleb lihtsalt lahus hoida.

“Oleme jõudnud olukorda, kus Riigikogu liige või minister võib öelda ükskõik mida ja käituda ükskõik kuidas. Keegi ei häbene, ei vastuta ega väldi tahtlikku ühiskonnagruppide halvustamist. Sest alati tuleb Jüri Ratas, kes ajab talle omast tühja juttu, vabandab õõnsalt ja viib iga korraga allapoole seda piiri, kuidas me ühiskonnas suhtleme ja omavahel asju ajame,” kirjutab Kallas.

Mis ajast on peaminister see diktaator, kes ütleb kogu ühiskonnale, mida keegi tegema peab? Tema haldusala on tema ministrid ja nende osas on valitsuses nüüd koostöö täiesti sujumas. Täidesaatva võimu kohustus pole õpetada ühiskonna-sisest moraali. Reitelmanni kandidatuuri kinnitab aga seadusandlik võim – peaminister ei suuna ka Riigikogu tegemisi.

Kaja Kallas ei mõika endiselt, et ei Riigikogu ega poliitiline maastik ei pea tegelema aastate eest kellegi poolt välja öeldud sõnade, solvumiskultuuri edendamise ega inkvisitsioonilõkete põletamisega – tehke seadusandlikku tööd! Viimaseks aga ei tundu Reformierakonnal enam jõudu ega tahet jätkuvat, sestap aina mulisetakse ja räusatakse.

Viimaks küsiks Kaja Kallaselt: millal vabandab Reformierakond selle eest, et nende võimuloleku ajal toimus pretsedenditu rahapesu; selle eest, et Taavi Rõivas Malaisias naisi ahistas; selle eest, et Ligi sõbralikku vähemust Ossinovskit sisserändajaks sõimas – vabandada on poliitoravatel väga palju eest, isegi kaotsi läinud dollarite eest.