Kaja Kallas palus ennast neljapäevasel pressikonverentsil nii koalitsioonipartneritel kui ajakirjanikel halva sõnaga mitte meenutama jääda. Seepeale pidas välisminister Margus Tsahkna, kes peab viimaseid kuid ka Eesti 200 esimehe ametit, talle mõõdutundetu ülistuskõne. „Tundus, et kõige lõpuks teeb ta Kajale veel abieluettepaneku,“ muigas Eesti Ekspressi ajakirjanik Greete Lehepuu. Delfi kirjutas selle peale, et Kallas ei kao kuhugi, ega ta surnud ei ole. Paraku see, mille ta üle tuhande päeva valitsemispäeva jooksul maha jättis, ei kao samuti.
Ka Euroopa kõrge välisesindajana suunab ja mõjutab ka Eestis tehtavaid otsuseid. Ja Reformierakonna vedamisel ei lähe siin küll midagi paremaks.
Kaja Kallase lahkumist kommenteeris EKRE juhatuse liige Mati Kuklane nii: „Lahkub Eesti kõige aegade kõige halvem Eesti peaminister, patoloogiline valetaja, saamatu ministrina, majanduse hävitaja, eneseimetleja, Lääne liberaalide imetlusobjekt, kes suutis kolme aastaga rohehulluse lainel hävitada Eesti majanduse, homoagenda juurutamisel lõhestada rahva, kutsuda esile maksutõusud ja sellega kaasneva hüperinflatsiooni. Täitus ka tema suur unistus maitsta oma töö vilju – 372 000-eurone aastapalk Euroopast pluss muud hüved. Maha jääb vaesuv ja lõhestatud riik ja lause „Lugege mu huultelt. Maksud ei tõuse!“.
Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Varro Vooglaid: „Hõiskeid stiilis “Lõpuks ometi saime Kajast lahti!” on veider lugeda. Osad inimesed nagu ei saaks aru, et kuni Reformierakond on võimul, ei sõltu sellest, mis nime kandev isik peaministri toolil istub, praktiliselt mitte midagi.
Täpselt sama programmi elluviimine jätkub nii sise- kui ka välispoliitikas. Juba kuuleme, et maksude tõstmisega minnakse uuele ringile. Ehk maksud mitte ainult tõusevad, vaid tõusevad uuesti ja uuesti. Nüüd siis võetakse appi riigikaitsemaksu loosung, mille taha mugavalt varjudes kraabitakse järgmine hunnik raha inimestelt kokku, et seda siis Rail Balticu rajamise, nn rohepöörde elluviimise ja Ukraina abistamise retoorika saatel paremale ja vasakule kantida ning meie ühiskonna elujõudu suretada. Just samuti jätkub rahvavaenulik immigratsiooni- ja perekonnapoliitika, just nagu ka põhiseaduslike õiguste ja vabaduste piiride koomale tõmbamine ja meie maa militariseerimine. Reformierakonna jaoks läheb aga olukord isegi lihtsamaks, sest Michali näol pannakse etteotsa inimene, kes oskab käituda tunduvalt meeldivamalt kui tema eelkäija.“