On juba reegliks kujunemas tõdemus sellest, kuidas aru saada, et reformierakondlane valetab – nimelt toimub see siis, kui ta suu liigub.
Riigikogu õiguskomisjoni reformierakondlased jäid neljapäeval pärast peaprokuröri kandidaadi Andres Parmasega kohtumist olnud hääletusel erapooletuks, sest Kaja Kallase sõnul ei andnud Parmase esinemine kindlust, vahendab BNS.
Õiguskomisjoni liige Kaja Kallas kirjutas sotsiaalvõrgustikus Facebook: “Minu arvates on õigusriigile ohtlik, et nii kõrge ametikoha kandidaat tuleb poliitilisi kanaleid pidi, sest järgmiseks lähevad vahetamisele EKRE ministrite all töötavate ametite juhid – näiteks kaitsepolitseiamet ja PPA – ja siis on see uks juba avatud,” kirjutas Kallas.
Kaja Kallas sogab juba sellega, nagu tehtaks peaprokuröri ümber mingit valskust – eelmise aeg sai läbi ja uue ametisse nimetamine sõltub valitsuse konsensusest, kusjuures tegu on täiesti demokraatliku protsessiga.
“Riigi peaprokuröri nimetab ametisse Vabariigi Valitsus justiitsministri ettepanekul, olles ära kuulanud Riigikogu õiguskomisjoni arvamuse,” kirjutab prokuratuur.ee. Kui riigil on poliitiline valitsus, kes määrab eelmise peaprokuröri ametiaja möödumisel ametisse uue inimese, kelle osas leitakse koalitsioonis üksmeel, siis on tegu loomuliku ja seadusliku protsessiga, mida Kaja Kallas soovib nüüd kahtluse alla seada.
Riigikogu õiguskomisjon toetas justiitsminister Raivo Aegi ettepanekut nimetada riigi peaprokuröriks Andres Parmas. Õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid märkis, et kandidaadil on olemas tööks vajalikud pädevused.
Kaja Kallase luulud tulevad veelgi rohkem ilmsiks, kui lugeda Eesti Ekspressi, kus on kirjas: “Keskerakonna ärksamatel peadel on meeles, et peaprokuröri kandidaadiks esitatud kohtunik Andres Parmas andis neile talvel sirgjooneliselt pasunasse.” Kui Parmas saab valitsuse toetuse, siis on ilmselge, et hääletati mehe kompetentsi, mitte poliitilise tausta pärast – miks peaks peaministripartei toetama enda kriitikut?
Kaja Kallase eesmärgiks on pigem rünnata EKRE-t, sest tema arvamus, nagu hakkaks rahvuskonservatiivid kapo ja PPA juhte vahetama, on luulu. Eestis on õigusriik ja sellised protsessid on tugeva kontrolli all, sealhulgas ka opositsiooni poolelt.
Sotside ajal ametisse määratud Lavly Perling on näidanud oma poliitilist kallutatust ja kui EKRE tema kandidatuuri ametis jätkamisel ei toetanud, on see samuti täiesti demokraatlik otsus, milles pole vähimatki ebaseaduslikkust. Miks peakski üks erakond toetama kedagi, keda ta ei usalda? RE-ga on ju täpselt sama lugu – nad on Parmase vastu, sest ei usalda teda. Seegi on igati arusaadav ja arusaamatu on hoopis see, miks Kaja Kallas üldse poliitilist šõud teeb?
Reformierakond näitab ikka ja jälle, et nad ei oska opositsioonis olla ja käituvad nii, nagu oleks nad jumala poolt paika pandud “tõotatud erakond”.