Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase ja Reformierakonna mentaliteet pole demokraatlik, vaid autokraatlik

-
07.05.2021
Need mehed saavad oma aktsioonideks uue varustuse. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Enamiku Reformierakonna poliitikute mõttemaailm on selline, mille kohaselt ei tohi neid kunagi riigi valitsemise ajal häirida.

Peaminister Kaja Kallase sõnul tahtsid nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) vastu protestijad takistada riigi toimimist, vahendab BNS. Seaduse kohaselt ei ole see otsene oht põhiseaduslikule korrale.

Kaja Kallas ilmselt ei mõista, et absoluutselt kõigi meeleavalduste eesmärk on häirida mingilgi moel riigi toimimist – ka siis, kui meeleavaldajad seisavad Stenbocki maja ees. Sest kui minister tõttab koosolekule ja tema ette jäävad käratsevad protestijad, on see riigi toimimise takistamine.

Just nii talitasid Reformierakonna ja Kaja Kallase leeri inimesed nende opositsioonis olles valitsushoone ees, kus ka EKRE ministrid pidid läbi nende kadalipu käima. Nende aktsioonid olid vägagi agressiivsed. Aga see ongi demokraatia ja ministrid elasid selle üle.

Kui nüüd meeleavaldajad häirivad Jürgen Ligi ja Valdo Randpere tööleminekut, on kisa lahti – aga needsamad kaks poliitikut sõdisid täiega selle vastu, et rahvas saaks oma arvamuse välja öelda referendumil. Kui ei lastud rahvas referendumile, siis nüüd tuleb neid taluda Riigikogu väravate ees.

Kui ühiskond on stabiilne, siis protestiaktsioone ei esine. Kui aga riigis on miski valesti ja valitsejad sellele ei reageeri, tulevadki inimesed tänavatele protestima. Oluline on vaid see, et need protestid oleks rahumeelsed. Riik saab häiritud, aga sõnum jõuab nii või teisiti võimumeeste kõrvu. Nemad omakorda ei tohi vastata kumminuiadega.

Eestis on vastud seni suhteliselt rahulikult lahenenud. Lääne-Euroopa aga ei ole demokraatia osas enam kuidagi eeskujuks, kui meenutada “kollaste vestide” või Kataloonia iseseisvuslaste meeleavaldusi ja neil puhkenud kokkupõrkeid.

Liberaalne demokraatia kipub üha enam probleeme jõuga lahendama ja erandiks ei ole ka ALDE parteide koalitsioon Eestis.