Kolmapäeval avaldas Briti väljaanne The Guardian intervjuu kliimaaktivistist noorima riigikogu liikme Hanah Lahega (Reformierakond). Usutluses rääkis Lahe, kuidas taasiseseisvumise järel valitsenud vaesuses jooksid seisti järjekorras, et banaane näha, et Eesti lapsed jooksid ringi räbalates riietes jne. Neid jutte olnud ta kuulnud oma vanaemalt.
Muidugi nii see kõik polnud ja see intervjuu tekitas inimestes imestust, miks näitab noorpoliitik Eesti elu välismeedias halvustavalt. Selle peale teatas asjaosaline, et ajakiri on tema sõnu muutnud.
Mõned tsitaadid:
„Soome turistid, kellel lubati Nõukogude Liidu merepiir ületada, mäletavad varisemisohus maju ja kaltsudes lapsi mööda Tallinna tänavaid hulkumas.“
„Inimesed seisid järjekorras mõnikord isegi mitte ostmiseks, vaid et lihtsalt banaane näha. Need, kes neid ostsid, isegi ei söönud neid, sest see oli nii suur asi.“
„Ta saavutas oma esimese suure võidu vaid 23-aastaselt, mõned kuud pärast valituks osutumist, kui juhtis võitlust abieluvõrdsuse ees.“
„Kliimakriis on Eestis tänu sügavale juurdunud autoarmastuse kultuurile suuresti mahavaikitud teema, vaatamata paljukiidetud tasuta ühistranspordile Tallinnas. Autod on uue jõukuse staatusesümbolid ja Eesti on enam kui 20 aasta vanuste autode osakaalult Euroopa Liidus teisel kohal.“
„Lahe, endine noorte esindaja ÜRO kliimakonverentsil ja ringmajanduse toetusrühma asutaja Eesti parlamendis, näeb end endiselt aktivistina, kes astub vastu peavoolu hoiakutele ja „suurtele egodele“.“
Delfi küsis nende väidete kohta selgitust ja Lahe lükkas tagasi, et teda on valesti mõistetud.
Kaugele näha, et Kaja Kallase hea ja usin õpilane, valed tulevad nii, et jääd ise ka uskuma.