Kui Kaja Kallase valitsus ametisse astus ja selle soolist koosseisu eriliselt rõhutati, soovitasid mitmed konservatiivsed naispoliitikud mitte anda sellise marufeministliku suhtumisega põhjust läbikukkumiste korral süüdistada neis just naisi.
Kaja Kallase valitsus sellest ei hoolinud – alles hiljuti teatas feministliku poisipeaga sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ühel konverentsil, et Eestis olevat nüüd tõeline naistevalitsus ja pahandas, et kaitsevaldkonda pole nende jalg veel astunud.
Nüüd otsustas just naispeaministriga valitsus riigi kaitsevõimekusele päitsed pähe panna – selle tagajärjel ilmselt ei usaldata edaspidi kaitsepoliitikas naisi, sest nemad justkui ei saa aru riigi kaitsmise vajadusest.
Kaja Kallase valitsus kärpis laste huviarendust – naised ei hooli laste tulevikust, sealhulgas haridusminister Liina Kersna. Naine (Maris Lauri) algatas vaenukõneseaduse – naised tahavad sõnavabadust piirata, sest ei talu kriitikat. Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus teeb kärpeid eelarves – naised tõukavad rahva vaesusse ja jätavad riigi toeta. Välisminister Eva-Maria Liimets algatas uuesti piirileppe Venemaaga, tehes silma Putinile ja nii edasi. Kõlab õõvastavalt ju?
Kaja Kallas ise on toonud poliitikasse uutmoodi käitumise: esiteks – kõik eelmise valitsuse kaela; teiseks – rünnata isiklikult küsijat; kolmandaks – jamade korral kõik süü ametnike (kapo ja politsei peadirektor, kaitseväe juhataja, pataljoni ülem, politseiprefekt) kaela, sest minister asjadega ei tegele; neljandaks – kriitika summutamiseks ei tulda seadusandjate ette, vaid otsitakse vabandusi, et sellest hoiduda jne.
Kindlasti ütlevad paljud, et see on subjektiivne hinnang ja ülekohus naiste suunal. Aga selline mulje jääb – nii kui kiidetud naistevalitsus ametisse astus, nii kõik lonkab. Võib ju öelda, et nii ei tohi mõelda ega välja öelda, see on toksiline maskuliinsus, aga kui inimesed hakkavad nii mõtlema, siis mida naistevalitsus teeb? Suleb suud vaenukõneseadusega?
President on naine ja ta on suutnud ühiskonna tülli ajada. Meil on päris palju naispoliitikuid, keda saadavad skandaalid ja vastuolulised tegemised: Keit Pentus-Rosimannus, Mailis Reps, Katri Raik, Viktoria Ladõnskaja-Kubits… Nii jääbki mulje, et lase naised võimu juurde ja ongi hädad käes.
Ühiskond siiski teab, et see nii pole ning targad ja hakkajad naised saavad võimu juures sama hästi hakkama kui mehed. Või sama halvasti, kui kogemusi ja oskusi pole.
Seepärast polegi vaja võimendada igal sammul seda, et naised on võimul ja nüüd on mingi suur progress majas. Siinkohal on sooneutraalsus õigel kohal – me oleme kõik inimesed, heade ja vigadega. Samamoodi kui liigne meestekesksus mõjub halvasti ka liigne naistekesksus, eriti kui midagi selle tõestuseks ette näidata pole. Peale radikaalfeministlike loosungite.