Veel üks vasakäärmuslane on asunud levitama valelikke ja põhjendamata kõlakaid ning selleks on sots Kalvi Kõva.
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Kalvi Kõva kinnitas kolmapäeval riigikogus, et Kadri Simson on igati väärikas Eesti riigi kandidaat Euroopa Komisjoni liikme kohale, kuid paratamatult hakkab tulevase volinikuga kaasas käima Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) taak, kirjutab BNS.
“Selleks mureks on valitsusliidu üks osapool. Tegu on EKRE-ga, kes on aastate jooksul näidanud süstemaatiliselt üles vaenulikkust Euroopa Liidu suhtes ja rääkinud Eesti Euroopa Liidust lahkumisest. EKRE on sangpomm Kadri Simsoni jala küljes,“ märkis Kõva.
Tema hinnangul on peatsel Euroopa Komisjoni volinikul raske kui mitte võimatu EKRE nimelist sangpommi maha raputada. „Seda vähemalt seni, kui EKRE kuulub valitsusse või siis tundmatuseni ei muutu,“ lisas Kõva.
Äärmussots valetab, rääkides EKRE vaenulikkusest EL-i suhtes – rahvuskonservatiivid pole vaenulikud mitte EL-i kui institutsiooni, vaid selle föderalismimeelse osa suhtes, mida esindab ka Kõva “vaimne isand” Timmermans, kes lubab Aafrika ja islami Euroopasse tuua.
Kõva võib ainult unistada sellest, et EKRE “tundmatuseni” muutub. Kolmapäevane opositsiooni avalik sigatsemine lippude küsimuses lisab EKRE-le kohe kindlasti kindlust mitte “kohanduda” mingite Antifa mõõtu vasakäärmuslastega, milleks sotsid muutunud on, ega ka võimust ilma jäämise hüsteerias tõmbleva Reformierakonnaga. Rahvuskonservatiivid austavad ainult koalitsioonikaaslasi, mitte igasuguse mõõdutunde kaotanud poliitaferiste tänasest opositsioonist, kes ei oska isegi kaotada.
Ei juhtu Kadri Simsoniga Euroopa Liidus midagi halba – ta on tubli poliitik, kes oskab enda eest seista. “EKRE taak” on SDE vasakäärmuslaste ja RE liberaalanarhistide välja mõeldud libateooria, sama absurdne nagu väidetavalt kaotsi läinud Eesti maine. Just opositsioon sülitab Eesti mainele ja levitab Läänes laimu praeguse valitsuse kohta.
Praegu tasub pilk peale panna just Kalvi Kõvale, kes paistis kolmapäeval Riigikogus silma detsembrimässaja aktiivsusega ja viibis kohal ka Tarandi provokatsiooni ajal – ilmselt on tegu Antifa komissariga, kellega käivad kaasas vaid pahandused.
Kolmapäeval hakkas Riigikogus tekkinud olukord igal juhul meenutama “revolutsionääride” katset võtta “kodanlikult klikilt” võim üle ja kehtestada “töörahva diktatuur”.