Kolumnist ja EKRE poliitik Karl Olaf Rääk kirjutab oma sotsiaalmeediapostituses, et raha riigilt väljapressimine on saanud osaks bürokraatia igapäevaelust.
“Eestit lämmatava bürokraatia kõigi haiguste ravi: andke raha!
Võrdluse mõttes tooks välja, et näiteks USA-s jooksevad mõned väga suured andmekeskused siiamaani poole sajandi vanuse tehnika peal (eelmise sajandi 60-ndatest). Nii riist- kui tarkvara oli nii korralikult ehitatud, et kuigi arvutustehnika on tohutult edasi arenenud, ei suuda ükski uus süsteem vana süsteemi töötlusvõimet ja töökindlust ületada, sestap neid ei üritatagi uuendada. See on liiga kallis ja riskantne. See oli korralik ja läbimõeldud lahendus.
Sotsiaalkindlustusameti probleemid algavad inimestest. Mäletame, kui seesinane Maripuu peale niruvõitu poliitikukarjääri mingil seletamatul põhjusel sinna ametisse istutati, oli tema esimene “saavutus” see, et väljamaksed katkesid sootuks. Süsteem jooksis kokku. Midagi seal arendati, miljonid kulusid, aga saadi oimetu kobarkäkk, mida siiamaani lapitakse ja töös üritatakse hoida.
Kogu jampsi põhjuseks oli see, et ametnikud ei suutnud mõista, mis neil vaja on ja arendajad tegid seda, mida taipamatud nõudsid.
Kui nüüd panna kümneid miljoneid eurosid samade inimeste juhitud asutusse, kus siiamaani arukuse asemel sihitu sahmimine valitseb, siis ei saa tulemus eelnevast parem tulla.”