Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas Delfi on asunud valetamisega vahele jäänud Mary Krossi puhtaks pesema?

-
07.11.2019
Eesti Bonnie ja Clyde: Mary Kross ja Eerik-Niiles Kross
© Scanpix

Tõsiasi, et Delfi ja Eesti Päevalehe ühistoimetusse on koondunud ajakirjaniku nime all tegutsevad Eesti rahvusriigi vastu töötavad sotsialistid, pole enam kellelegi uudis – rahvuskonservatiivide ja EKRE metoodiline kahjustamine on nonde ideoloogiasõdurite igapäevane leib. Mary Krossi juhtumi kajastus aga näitas, et ideoloogilise võitluse nimel minetatakse viimasedki objektiivse ajakirjanduse tunnused.

Otsa tegi lahti vasakideoloog Krister Paris, kes oma 31. oktoobri kommentaaris püüab meeleheitlikult mõista Mary Krossi valetamise motiive. Paris kirjutab: „Aga mis siis juhtus? Inimlik tahe mängida? Üldse ei välistaks ju, eriti, kuna püüti ära panna oma ideoloogilistele põlualustele. Näidata ühiskonnale, kuhu Helmete vaenukõne välja viib.“ Teisisõnu kumab kogu Parise loost läbi püüe pisendada Krossi räiget poliitilist infooperatsiooni ning panna lugejat uskuma, et tegelikult on vahejuhtumis süüdi muidugi EKRE. Krossil olla olnud vaid „inimlik tahe mängida“, nagu märgib Paris.

Neljapäeva õhtul jõudis Delfi toimetus Mary Krossi rehabiliteerimisel aga hoopis uuele tasemele.

Delfi esiküljel laiutas pealkiri: „Mary Krossi aus ülestunnistus: mind tõepoolest rünnati. Telefon võis olla kusagil mujal, auto pargitud paar maja edasi. Politsei uuris mind, mitte toimunut.“

Aus ülestunnistus? Aus?

Madaam Kross jätkab luiskamist nii et suu suitseb, aga Delfi püüab lugejat uskuma panna, et tegu on ausa ülestunnistusega.

Mis veelgi kõnekam… Delfi jättis avaldamata prokuratuuri kiire vastuse, kus lükatakse Krossi väited ühemõtteliselt ümber.
Prokuratuur teatas: „Kohus on leidnud, et Mary Krossi poolt antud valeütluste andmine on tõendatud. On kahetsusväärne kui hiljem esitatakse ajakirjanduse vahendusel avalikkusele pilt, mis ei peegelda adekvaatselt menetluse käiku, kuid seda õigust ei ole kelleltki võimalik ära võtta.“

Konkurent Postimees võttis vaevaks prokuratuuri kommentaari kiiresti avaldada. Delfis pole prokuratuuri selgitust tänaseni.

See ei ole ajakirjandus, vaid puhtakujuline suhtekorraldus ehk neiupõlvenimega propaganda. Ajaloolise tõe seisukohast oleks huvitav teada, kas Kross on Delfile juba arve välja kirjutanud või töötavad ajakirjanikud pro bono, st heast tahtest ja püha ürituse nimel, nii nagu põlevate silmadega ideelistele sotsialistidele kohane.

UU