Louis Freeh, rahapesu, erikomisjonide ja Jürgen Ligi ümber toimuv paneb küsima – kas eksminister on üldse võimeline toimuvat adekvaatselt mõistma või hävitab naha päästmise paanika kogu tema loomulikust intelligentsist lähtuva analüüsivõime täielikult?
Selgitame aeglaselt ja rahulikult, et see ka Ligini jõuaks.
Kui üks inimene on ministriametis, kus tema haldusalas on inimesed ja ettenähtud võimalused, ning tema kohustustes rahandusmaailma seaduslik toimimine, siis kas ta saab öelda, et tema on teinud kõik mis võimalik, et mastaapset rahapesu ei toimuks?
Kordame üle. Rahandusministriks üheks ülesandeks on võitlus rahapesuga ja kui see siiski toimub, kas siis minister vastutab või mitte? Kas ta saab öelda, et tema asjasse ei puutu?
Jätkame. Kui inimene peab oma haldusalas toimunu eest vastutama, siis kas on olemas huvide konflikt või mitte, kui ta on sattunud andma hinnangut oma tööle või teiste inimeste tööle, kes tegelevad tema möödalaskmiste tagajärgedega?
Kas Jürgen Ligi on võimeline mõistma, et tema tõestusteta ja emotsionaalsed rünnakud USA endise kõrge riigiametniku vastu, kelle töös pole kodumaal mingeid rikkumisi leitud ja kel on USA võimude usaldus, on ühtlasi rünnak meie ja Ühendriikide liitlassuhete vastu? Vist mitte.
Oleks Ligi aus inimene, võiks ta ette kujutada olukorda, kus keegi esitab talle samad süüdistused, mida Ligi poogib külge Freeh`le – mingi tehingu eel nõutaks selle katkestamist, sest “väidetavalt on üks osapooltest Jürgen Ligi olnud kahtlustatav osavõtus mastaapsest rahapesust”.
Ja puhtalt meditsiinilis-psühholoogilisest aspektist – kas nartsissism on ravitav?