Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas kaitseministeerium väitis ennast Nursipalus heldem olevat kui ta tegelikult oli?

-
22.08.2023
USA liitlased ei jäänud Pevkuri pakutud elamistingimustega rahule. Kas britid jäävad?
© UU

Kaitseministeeriumi väitel omandas riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK) Nursipalus esimese hoonestatud kinnistu turuhinnast viis korda kallimalt, Postimehe analüüs aga näitas, et vara eest maksti tegelikult vaid kaks korda rohkem.

Ministeerium teatas, et ostis esimese kinnistu poole miljoni euroga, mis olevat turuväärtusest pea viis korda suurem. “Tehingu suurus koos kõigi hüvitistega kujunes turuväärtusest pea viis korda suuremaks. Täiendava hüvitisena kinnisasja omandamise kokkuleppe saavutamise eest sisaldab tehing ka 20 protsenti motivatsioonitasu ja 10 protsenti lisatasu, sest see puudutab eluhoonet,” teatas ministeerium.

Üks tähelepanelik inimene juhtis sotsiaalmeedias tähelepanu asjaolule, et turuhind + 20 protsenti + 10 protsenti ei ole viiekordne hind. Näiteks 100 000 + 20 000 + 10 000 = 130 000, mitte 500 000, mille riik väidetavalt välja käis.

RKIK-i harjutusväljade portfellijuhi Elari Kalmaru selgitusel sai inimene valesti aru: riik omandab harjutusvälja laienduse alasse jäävad maad seaduse (KAHOS) alusel, mille puhul hüvitis peab võimaldama panna omanikku võimalikult sarnasesse olukorda, kus ta oli enne omandamise vajadust. “Konkreetse kinnistu puhul oli müügiga saadud summa ja turuväärtuse vahe ligi viiekordne.”

Esmaspäeval avaldatud BNS-i uudises “Avatehing: riik maksis Nursipalus kodu eest viis korda üle turuhinna” on kirjas, et “Esimese elamutehingu summaks on ligi pool miljonit eurot.” Teisipäeval on loos “Leht: Nursipalu avatehing oli turuhinnast kaks korda kallim” kirjas: “Seega oli Nursipalus müüdud kinnistu hüvitisväärtus umbes 384 000 eurot.”

Asi on mõistete, arvudega ja viidetega võimalikult segaseks aetud, aga Reformierakonna puhul ei maksa lootagi, et nad midagi hea südame ja õiglustundega teevad.