Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Katastroofilise sündimuse langusega Eestis on loodud riiklik foon lastest hoidumiseks

-
07.07.2025
Rasedaid ja lapsevankrit lükkavaid emasid jääb tänavapildis üha vähemaks, sest riik soosib edukultust, mitte lastesoovi.
© UU

Eestis räägitakse küll soolisest palgalõhest, mida serveeritakse radikaalfeministlikus soustis, kuid üldse ei taheta rääkida naiste toetamisest sellega, et lapsesaamine oleks neile rõõm, mida ei varjutaks hirm töökoha ja palga kaotamise pärast.

BNS vahendab: “Pooled töötajatest leiavad, et lapsehoolduspuhkuse tõttu töölt eemal olemine suurendab töökoha kaotamise riski ning vähendab palgatõusu väljavaateid, selgus Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee tööturu-uuringust, kus üheks fookusteemaks oli pikema lapsehoolduspuhkuse mõju töötajate karjäärile ja toimetulekule.”

Eestlaste madal sündimus on saavutamas rahvusliku katastroofi mõõtmeid ja suur roll selles on Reforierakonna, sotside ja Eesti 200 aetud ja aetaval poliitikal, mis on selgelt laste ja perede vastane. Kärpepoliitikas said esimese hoobi just paljulapselised pered ning maksutõusud laastavad ennekõike just peresid, kel on ja kes tahaksid lapsi.

Laste vastu on kogu riiklik foon, seda lisaks maksutõusudele ja kärbetele: edu- ja karjäärikultus, seda just naiste seas, kellele Kaja Kallas sisendas, et nad polevat “jalgadega sünnitusmasinad”; riiklikul tasemel kliimapoliitika, mille liberaalses variandis on lapsesaamine ohuks Maale; pidev kliima- ja sõjahüsteeria ergutamine, mistõttu ei taheta lapsi sellesse maailma tuua; homoagenda ja sooideoloogia riiklik turgutamine, mis seab esiplaanile viljatud seksuaalsed suunitlused; odavtööjõu eelistamine ettevõtjate poolt, kes orienteerivad migrantidele, mitte oma rahva juurdekasvule jne.

Uuring näitab ära, et ettevõtluses naiste lapsepuhkusele jäämist positiivseks arenguks ei peeta – ilmselt ei näe ärikeskkond õigesti tulevikuväljavaateid, kus rohkem lapsi tähendab rohkemaid kooli ja ülikooli ning sealt edasi tööturule minejaid. Lastes ei nähta pikaajalisi investeeringuid kasvõi omaenda ettevõttesse, sest odavusbekk on kohe käest võtta – kuigi temaga kaasneb üüratu hulk probleeme, sealhulgas julgeolekulisi ja sotsiaalseid.

Uuring ütleb siiski: “Oli ka positiivsete kogemuste näiteid, kus tööandja tõstis lapsehoolduspuhkuselt tulijal omal algatusel palga teiste töötajatega samale tasemele ja pakkus arenguvõimalusi.”

Kogu uuringust selgub, et pikaajaline riiklik poliitika on järelkasvuvaenulik, Eestis on loodud igati lastevastane foon, orienteerutakse migrandiühiskonna loomisele ja eesti naisi meelitatakse lastesaamisest eemale. Edu ja karjääri hinnaks laste arvelt on üksindus vanaduses, mis saabub kord ka rikastele ja edukatele.

Uued Uudised