Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Keskerakond näitab välja oma vastutustundetut poliitilist mõtlemist ja käitumist

-
02.07.2018
Venelaste häälteta oleks Keskerakond ilmselt juba ammugi poliitilises prügikastis.
© Konstantin Sednev/Postimees

Enne valimisi on vasakpopulistlik Keskerakond asunud loopima taevamanna sarnaseid valimislubadusi.

Parteide valimislubaduste osas rahva arvamust uurima asunud MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut selgitas välja, et Keskerakonna lubadus erakorraliselt pensione tõsta on inimestele teiste erakondade pakutuga võrreldes kõige rohkem meelt mööda.

Tegelikult liigub poliitikute seas ammugi selline teadmine, et kui tahad inimestele meeldida ja hääli võita, siis luba pensionitõusu ja populaarsusnivoo hakkab kohe kerkima. Paraku teab enamik neist samadest poliitikutest, et see on libe tee —vanemaealisi on Eestis palju ning kui asi võimulepääsu ja sealt edasi tegudeni jõuab, siis tuleb neile samadele inimestele selgitada, miks pensione ikka nii palju tõsta ei saa, kui lubati. Või siis tuleb pensionitõusuks raha otsides teha ebapopulaarseid otsuseid, mis ajavad teisi ühiskonnagruppe raevu, sest see raha tuleb nende kukrust — näiteks aktsiise kergitades.

Seepärast ongi enamik poliitilisi jõude hoidunud pensioniteemat jõuliselt puudutamast või pakkunud mõõdukat ja võimalusi arvestavat tõusu, mis mõistagi populaarsust endaga kaasa ei too. Keskid aga otsustasid oma kahaneva maine päästmiseks vindid täiega üle keerata.

Või usub keegi tõesti, et kui oleks olemas reaalsed võimalused pensionäre tõsiselt parema elu peale aidata, siis teised erakonnad seda välja ei käiks, pakkudes Keskerakonnast ülegi, näiteks 150 või 200 eurot pensionitõusu?

Seejuures jätab Keskerakond arvesse võtma viimasel ajal palju kõlanud hoiatuse, et majanduse ülihead ajad on läbi ja tulevad lihtsalt head ajad, nagu väljendus Eesti Pank oma kevadprognoosis. Selles aga oli päris palju täiendavaid hoiatusi, mis ütlevad, et 2020. aastaks on maailm arvestatavas majanduslanguses. Keskerakond ilmselt loodab, et see ei jõua enne kohale, kui 2019. aasta valimised läbi on.

Jüri Ratase “solidaarne” tulumaksureform, mis andis töötavate pensionäride rahakoti tühjendamise kaudu teistele pisut raha juurde, peaks inimesi küll ettevaatusele manitsema — 100-euroses pensionitõusus on mingi lõks sees ja kõige tõenäolisem on see, et juurde saadud raha võetakse kuskilt mujalt sama edukalt maha. Praegune vasakpoolne valitsus on ju selline, kes ühe käega jaotab, teisega aga krabab kokku, et maksumaksja rahadega mängides ühiskonda oma nisa otsas hoida.

Seda, et Keskerakonda tõsiselt võtta ei saa, näitab nende (samuti KE sotsialistlike ja “isamaaliste” partnerite) üleolev suhtumine piirikaubandusega kaotatud vähemalt 100 miljoni suurusesse summasse, mida oleks edukalt saanud ühiskonna heaks kasutada — Eesti valitsusest sõltumatut majanduse kõrgseisu arvestades selle summa peale lihtsalt vilistati ja lasti sel naabrite kukrusse minna. Samas on just praegune valitsus asunud soodustama immigratsiooni, väites, et muidu pole kedagi, kes vanemaealistele pensione välja teeniks.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut alustas kuni valimisteni kestvat arvamusküsitluste seeriat, mille raames küsitakse iga kuu inimeste arvamust ühe parlamendierakonna poolt esitatud idee kohta. Esimene voor viidi läbi vahemikus 18.-25. juuni ning kõige populaarsem oli Keskerakonna idee tõsta 2020. aastal keskmist vanaduspensioni 100 euro võrra, vahendab BNS.