Ei kuule just eriti sageli, et mõni erakond pillub kamaluga plusspunkte teisele erakonnale, kes on valimistel talle oluline konkurent – ilmselt siis “söödetakse sisse”, nagu ütlevad kalamehed.
BNS vahendab: “Keskerakonna esimees Jüri Ratas nimetas volikogu istungil peetud kõnes Eesti 200 poliitikuid töökateks, leidlikeks ning konkurentsi pakkuvateks.” Kõlab küll umbes nii, et “ärge edaspidi Keskit valige, Kakssada on meist asjalikum.”
Järgnevas lõigus läheb Ratas veelgi lipitsevamaks. “Ma pean väga oluliseks veel üht muutust Eesti poliitikas. See on nimelt Eesti 200 tõus viimastel valimistel,” ütles Ratas. “Tuleb tunnustada, et nad on poliitikas töökad ja leidlikud ning pakuvad tõsist konkurentsi tänastele erakondadele. See on tervitatav. Mõned päevad tagasi kutsus Eesti 200 erakonna esimees Kristina Kallas Eesti Päevalehe intervjuus üles president Kersti Kaljulaidi tulema poliitikasse. Arvan, et see on väga tõsine ja positiivne üleskutse. Iga uus inimene annab värskust ja uusi ideid meie poliitikasse. Julgen prognoosida, et riigikogu valimiste võidu nimel heitlevad neli erakonda.”
Arusaamatuks jääb see, miks Ratas kiidab poliitprojekti Eesti 200 – rõhub ju ka see seltskond nii venelastele kui ka segarahvusest peredele ning hakkab seega peatsetel Riigikogu valimistel Keskerakonna hääli ära võtma. Kas Ratas on Reformierakonnas pettunud ja hakkab nüüd uut partnerit otsima, lootes ise uuesti järgmist valitsust moodustada? Kui aga need kaks globalistlik-internatsionalistlikku kampa ühte heidavad, on Eesti omariiklusega varsti lõpp.
Kui arvestada Kristina Kallase jutte sellest, et eesti kultuur peaks kätkema endas osakesi kõigi siinsete rahvaste kultuuridest ning eestlastele jäägu vaid pastlad ja kannel, siis kõlab see tõesti Ühtse Venemaa partneri Keskerakonna kõrvus muusikana.
Ratas räägib välja ka ammu kõlakana liikvel olnud jutu, et Kersti Kaljulaid tahab Eesti poliitikasse tagasi tulla ja veel Eesti 200 ridadesse. See seletaks, miks Keskerakonna liider järsku nii lipitsevaks muutus. Kas aga Kaljulaid on tõesti nii rumal, et läheb erakondlikku poliitikasse – presidendid jäävad üldjuhul aktiivsest päevapoliitikast eemale, nad ei lähe kusagile kandideerima, sest endine riigipea näiteks volikogu saadikuna näib pisut vähikäiguna.
Edasi läheb põnevaks. Pange tähele, nii arutleb poliitik, kes on kaks korda olnud Eesti peaminister – temale peaks asjad küll juba suuresti paigas olema.
“Mida teeme maksudega? Kuidas saab ka alusharidus olema kõikjal Eestis tasuta? Millised investeeringud ja otsused on vajalikud selleks, et oleksime teaduses ja innovatsioonis esirinnas? Kuidas parandada tervishoiu kättesaadavust ning parandada hooldekodukoha kättesaadavust? Kuidas suudame ja oskame tehtud otsuseid ka valijatele selgitada? Küsimusi on täna kindlasti enam kui vastuseid, kuid loodetavasti see muutub peagi,” arutles Ratas.
Jüri Ratas on selgrootu poliitik ja tema kiidulaul konkurendile tõestab seda jällegi.