Märkasin tänaste uudiste virvarris tuttavana tundunud nägu ja uurisin uudist lähemalt, kuid siis sain aru, et eksisin. Ma algul arvasin, et see on hoopis teine inimene, aga tegemist oli Dagmar Ojaga.
Uudises oli juttu sellest, et laulja on 40-aastane, „veedab jõusaalis mitmeid higiseid tunde“ ning „läbis mõnda aega tagasi nädalase paastu“. Pealkirjaks „KAALUST ALLA VÕTNUD Dagmar Oja näeb jalustrabavalt kaunis välja.“
Tegemist on tõesti sümpaatse ja andeka naisega, kes on laval veenev ja armas, aga hinnang „jalustrabavalt kaunis“ on siiski liialdus, eriti kui seda ülepingutatud komplimenti illustreeritakse äärmiselt ebaõnnestunud fotoga. Ma alguses mõtlesin, et tegemist on Rammsteini solisti Till Lindemanniga, muidu ei hakkaks ju lähemalt uurima.
Ilu on muidugi vaataja silmas ja Dagmar Oja on ilmselgelt kena naine, aga ülivõrdeid kasutades paneb meie tahumatu seltskonnameedia hea inimese ebamugavasse olukorda.
Nagu juhtus näiteks Kristel Aaslaidiga, keda sama väljaanne võttis ette 30. novembril: „TULINE KAADER: KAALUST alla võtnud Kristel Aaslaid paljastas rabava bikiinikeha“. Selle portaali sõnavara on ikka üllatavalt üksluine ja ahtake: „Noor naine jagas tulikuuma bikiinikaadrit, mis sõna otseses mõttes rabab jalust.“ Selge see, et autorit rabas see jalust „sõna otseses mõttes“, sest saadud peapõrutus ilmselt mõjutaski teksti. Eriti kui kirjutatakse „sel aastal oma 32. sünnipäeva tähistanud imekaunis telenägu Kristel Aaslaid“.
Kindlasti on tegemist andeka ja kena naisega, aga „imekaunis telenägu“ mõjub antud juhul kuidagi ebasiiralt, kui mitte irooniliselt. Siis juba lepime kokku, et Eestis elavadki eranditult imekaunite nägudega naised ja lõpetame ühe ja sama rumaluse kordamise.
Paratamatult tuleb meelde tuntud Propelleri loo finaal: „sellepärast et teil kõigil on niivõrd kaunid näod, kõigil eranditult, väljaarvatud Alender!“
Ivan Makarov