Kuni Euroopa ei sule kindlalt oma piire, jäävad alles nii inimkaubandus, ebaseaduslik sisseränne kui ka arvukad surmad teekonnal. Lisaks kaob turvalise Euroopa mõiste.
Hispaania piirivalve tõi jõulude ajal merelt ära 300 ebaseaduslikku sisserändajat, teatasid neljapäeval võimuesindajad.
Neljapäeval võeti laevadele sadakond migranti. Jõulupäeval toodi merelt ära 200 sisserändajat.
Üle poolte illegaalidest avastati neljapäeval Costa Blanca lähedalt. Jõulupäeval võeti enamik sisserändajatest peale Marko lähistel asuvate Chafarinase saarte lähedalt. Esialgu pole sisserändajate päritolu avalikustatud.
ÜRO Rändeorganisatsiooni (IOM) andmeil on 2019. aastal ohtlikul mereteel Euroopasse surma saanud vähemalt 1246 migranti.
Sel aastal on meritsi ja maitsi Hispaaniasse jõudnud üle 27 000 migrandi. Hispaania möödus 2018. aastal esmakordselt Itaaliast kui Euroopa suurimast põgenike sihtriigist. Tänavu on esikohal Kreeka.
Ebaseaduslik ränne toimub ka Euroopa-siseselt. La Manche´i väinas peeti kinni alused, mille pardal oli 71 ebaseaduslikku sisserändajat, teatasid neljapäeval Prantsusmaa ja Suurbritannia võimuesindajad.
Prantslased peatasid paadi, milles oli 14 migranti. Mõned sisserändajatest kannatasid alajahtumise alla ja toimetati Prantsusmaa põhjaosas asuva Boulogne-sur-Meri haiglasse.
Veidi enne seda oli tabatud paat kaheksa migrandiga, kes olid brittide patrulle märgates Prantsusmaa suunas tagasi pöördunud.
Suurbritannia võimud teatasid omakorda, et peatasid öösel merel neli alust, mille pardal oli 49 inimest.
Hea pildi rände põhjustest annavad BNS-i uudised – Aafrika aina sõdib ja selle eest põgenetakse Euroopasse. Paraku tuuakse sellega ainult Aafrika üle põhjamaisesse kliimasse. Parem pole olukord ka Lähis-Idaga.
Nigeris hukkus varitsusrünnakus 14 julgeolekujõudude liiget. (27. detsember).
Kesk-Aafrika Vabariigis lahvatanud vägivallas tapeti 30 inimest. (27. detsember).
Liibüa rahvusvaheliselt tunnustatud ühtsusvalitsus (GNA) võib paluda Türgilt sõjalist abi kindral Khalifa Haftari vägede pealetungi peatamiseks, teatas neljapäeval siseminister Fathi Bashagha. (27. detsember).
Burkina Faso põhjaosas tapeti juba teises islamistide rünnakus kümneid sõdureid, teatasid kolmapäeva õhtul julgeolekuallikad uudisteagentuurile AFP.
Nigeerias sai džihadistide jõuluõhturünnakus surma seitse inimest. (25. detsember).
Afganistanis on kümnendiga saanud surma või viga 100 000 tsiviilisikut. (26. detsember).
Rünnakus Jeemeni turule sai surma 17 inimest. (26. detsember).
Kashmiris said tulevahetuses surma kaks Pakistani ja üks India sõdur. (26. detsember).
Loetelu võiks väga pikalt jätkata, kuid reaalsus on üks – Kolmas maailm ei saa oma eluga hakkama ja põgenetakse Euroopasse, et siia oma probleemid kaasa tuua ja ka Vana Maailm ebaturvaliseks muuta. (BNS-UU)