Kui EKRE esimees Martin Helme avaldas juba hulk aega tagasi kahtlusi, et koroonaviirus on lahti pääsenud Hiina laborist, mitte pole see tekitatud mingilt loomaturult, nagu on meile püütud peale suruda, siis kukkusid kõiksugused targutajad meedias ja poliitikas õiendama, et see on jälle mingi vandenõuteooria levitamine.
Tegelik elu näitab aga varem või hiljem, et asjad ei ole sugugi nii, kuidas neid paista lastakse ning samas kinnitab EKRE poliitikute vaistu ja naiivsuse puudumist.
Nimelt andsid erinevad meediakanalid täna teada, et USA luurearuande kohaselt jäid kolm Wuhani viroloogiainstituudi teadlast juba 2019. aasta novembris raskesti haigeks ja vajasid seetõttu haiglaravi. Pekingi teatel oli esimene kinnitatud koroonaviiruse juhtum aga 8. detsembril 2019.
Teadlaste haigustunnused meenutasid koroonaviiruse sümptomeid, teatas The Wall Street Journal.
USA endine välisministeeriumi tippametnik David Asher kahtleb, et teadlased haigestusid novembris tavalisse grippi.
“Ma kahtlen tõsiselt, kas kolm teadlast, kes töötasid hästi kaitstud laboris ja töötasid samade viirustega, haigestusid kõik juhuslikult samal nädalal raskesse haigusesse,” ütles Asher.
Wuhani instituut ei ole jaganud nahkhiirte koroonaviirusega tehtud töö kohta algandmeid. Paljud pidasid just nahkhiiri viiruse kõige tõenäolisemaks allikaks.
Hiina eitab, et viirus pääses liikvele laborist. Peking on väitnud ka, et viirus võis pärineda väljaspoolt Hiinat.
Muide, USA presidendi Joe Bideni administratsioon keeldus aruannet kommenteerimast. Siiski leidis Valge Maja, et WHO ja rahvusvahelised eksperdid peavad uurima kõiki teooriaid.
Wuhani külastas märtsis WHO juhitud teadlaste meeskond. Meeskond leidis, et viiruse laborileke on äärmiselt ebatõenäoline. Meeskonnaliikmed ütlesid siiski, et nad ei vaadanud algseid laboriandmeid.
Allikas: ERR