Eesti valitsev režiim üritab väita, nagu oleks siin aset leidvad protestid rünnak riigi vastu – sama aga toimub ka teiste Euroopa Liidu riikides, kus avaldatakse meelt nii hinnatõusude kui ka koroonapiirangute vastu.
Kreeka põllumehed blokeerisid reedel sadade traktoritega riigi keskel kiirtee, protesteerides energiahindade hüppelise tõusu vastu. Nad pidasid valitsuse toetust ebapiisavaks, nõudes hinnatõusuga võitlemiseks rohkem riigiabi.
Põllumehed parkisid oma traktorid riigi keskosa põllumajanduspiirkonna suurima linna Larissa lähedale teele, kus korra valvamiseks tuli kohale politsei.
Kardica taluliidu juht Kostas Tzelas ütles, et kütuse- ja elektrihindade tõus on tõstnud põllumajanduse tootmiskulud 50 protsenti.
“Need abinõud ei lahenda põhiprobleeme ja meil on oma talud ülal pidada. Küsime lisaraha, reaalset lahendust oma probleemidele,” lisas ta.
Kreeka valitsus on kulutanud umbes 1,7 miljardit eurot põllumajandustootjate, majapidamiste ja ettevõtete energiaarvete subsideerimiseks, et aidata neid hindade tõustes. See tõus oli inflatsiooni peamiseks tõukejõuks, mis eelmise aasta detsembris ulatus 5,1%ni, mis on viimase 11 aasta kõrgeim näitaja riigis.
Larisa meeleavaldusel rääkides ütles Tzelas: „Seetõttu me läksime tänavatele; küla tühjeneb, inimesed ei saa põlde harida ja me ei saa oma külades edasi elada.”
Valitsus andis reedel põllumajandussektorile välja täiendavalt 170 miljonit eurot rahalist abi. Põllumajandusminister Spilios Liwanos ütles televisioonis peetud kõnes, et vaatamata pingelisele riigi rahandusele pakkus Kreeka eelmisel aastal põllumeestele abi miljardi euro ulatuses. “Paljude väliste kriiside praeguses keerulises etapis oleme koos oma tootjatega,” kinnitas ta.
Abipakett aitab katta 80 protsenti põllumajandustootjate energiaarvete lisakulusid eelmise aasta augustist detsembrini ning poole jaanuari ja veebruari kuludest. Väetiste käibemaks langetatakse 46 protsendilt 13 protsendile.
Allikas: Radio Maryja