Nii Kreeka piirivalve kui Euroopa piirivalveorganisatsioon Frontex on loodud piiride kaitsmiseks, mitte illegaalide vastuvõtuks, kuid vasakliberaalne EL näib Frontexit just migratsiooniametiks pidavat.
Euroopa Liidu piiriagentuur Frontex varjas Kreeka piirivalve poliitikat saata Kreeka rannikule Türgist saabunud sõjapõgenikud otse Türki tagasi, vahendab Euractiv.
Euroopa pettustevastane amet (OLAF) leidis oma 129 lehekülge pikas raportis, et Frontexi endine juht Fabrice Leggeri oli kaasosaline Kreeka piirivalve pingutustes suruda Egeuse Mere kaudu saabunud migrandid ja sõjapõgenikud otse üle mere taas Türki. Vähemalt kuue tagasivedamise puhul kasutati Frontexi kaasrahastatud piirivalvealuseid, teatas Der Spiegel.
Raportile eelnesid mitmed süüdistused humanitaarabi pakkuvatelt organisatsioonidelt, kes süüdistasid Frontexit Kreeka kaasaitamises inimõiguste rikkumises.
Kreeka migratsiooniminister Notis Mitarachi ütles neljapäeval ajakirjanikele, et ta on tutvunud raporti kokkuvõttega, milles ei nähta süüd Kreekal. Minister kinnitas, et Kreekal on õigus kaitsta oma välispiire ning samuti on Euroopa Liidul õigus kaitsta oma välispiire. (ERR)
Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison kommenteerib teemat järgnevates videotes.