Uute religioonide uuringukeskuse (Centre for Studies on New Religions – Cesnur) juht Massimo Introvigne rääkis Vatikani raadiole, et ligi pool miljardit kristlast üle kogu maakera ei saa oma usku vabalt väljendada ja ainuüksi 2016. aastal suri ligi 90 000 kristlast (iga kuue minuti tagant üks) oma usu tõttu.
Introvigne viitas uuringule, mille viis läbi Centre for the Study of Global Christianity (Ülemaailmse ristiusu uuringukeskus) ja mille kohaselt hukkus 70% 2016. aastal tapetud kristlastest Aafrikas hõimudevahelistes konfliktides. Sageli on sealsetes konfliktides kannatajateks just kristlased, kes oma südametunnistuse kohaselt keelduvad sõdimast.
„Ülejäänud 30%, 27 000 inimest, tapeti terrorirünnakutes, kristlaste külade hävitamise käigus või valitsuse tagakiusamise tulemusena,“ lisas Introvigne.
Ta rääkis Vatikani raadiole, et katoliku kirik kaalub Islamiriigi kontrolli all olevatel aladel tapetud kristlaste pühaku seisusesse tõstmist. Introvigne sõnul on paljud kristlased, kes on otsustanud jääda kindlaks oma usule ning mitte lahkuda nendelt aladelt, valinud kindlasse surma mineku.
Statistika kohaselt on tapetud kristlaste arv küll veidi vähenenud (2015. aastal oli see 105 000), kuid kristlased on siiski endiselt maailmas kõige enam tagakiusatud religioosne rühm.
Märtsis teatas Aleppo kaldea piiskop, et viie sõja-aasta jooksul on Süüria kristlaste arv vähenenud 1 miljoni inimese võrra (1,5 miljonilt 500 000-ni). Suur osa neist, kes Süüriasse on jäänud, elavad aladel, mis on Bashar Assadi sekulaarse valitsuse kontrolli all, kuna on pidanud põgenema islamistide eest.
Detsembris vabastasid Süüria valitsusväed lõpuks ka Aleppo, kuid suur osa linnast, kaasa arvatud linna kolm katedraali, on täielikult varemetes.
Allikas: Breitbart.com (tõlkunud Triin van Doorslaer)