Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kristofer Nicolas Ild: Miks loodi EKRE noortetoimkond?

-
14.05.2021
EKRE noortetoimkond
© UU

Selle aasta oktoobris on tulemas kohaliku omavalitsuse valimised, milleks juba pikemat aega erakonnad valmistuvad. Ühe muutusena tulevastel valimistel saame kindlasti näha Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) tõusu omavalitsustes. Saame näiteks näha, kes istub Narvas troonile peale tänaste koalitsioonierakondade rohepoliitika-plaanide jõustamist ja EKRE Narva osakonna jõulist algust.

Lisaks vene valija kõnetamisele läheb EKRE valimistele vastu ka ühe teise väga olulise erinevusega varasemast. Nimelt loodi hiljuti erakonna tasandil noortetoimkond. Olles noortetoimkonna loomise juures, otsustasin heita valgust selle loomise põhjustele ja oma isiklikele motiividele sellega liitumiseks.

Üldjoontes võiks öelda, et noored inimesed on liberaalsemad ning alles hilisemas elus jõutakse kindlate konservatiivsemate põhimõteteni. Noortetoimkonna formaat on EKREs esmakordne ja tõendab, et siiski leidub noori inimesi, kellel on kujunenud konservatiivsem väärtusruum, mida esindada ja ka teistele tutvustada.

Noortetoimkonna ellukutsuja Aat Purje ütles Uutele Uudistele muuhulgas järgmist: “Me oleme rahvaerakond, see tähendab erakond nii noortele kui vanadele, meie eesmärk on olla rahva nägu. Nüüd oleme ka üle Eesti kokku saanud motiveeritud ja särasilmse seltskonna, kelle puhul on tegemist tõeliselt intelligentsete noorte inimestega ning kes tahavad hakata rahvusliku maailmavaate levitamisega noorte seas“.

Ajendeid noortel toimkonnaga liitumiseks oli mitmeid. Kes soovis seista vastu koolides domineerivale vasakpoolsele mõtteviisile, kes soovis tekitada silla EKRE ja Sinise Äratuse (SÄ) tegevuse vahele. Selge on see, et kõik on läinud sinna oma põhimõtete ja eesmärkidega.

Mina liitusin noortetoimkonnaga suures plaanis kahel eesmärgil. Pean väga oluliseks mõtet, mida on väljendanud härra Ülo Vooglaid oma raamatu „Elanikust kodanikuks“ pealkirjas. Tsiviliseeritud inimesed peaksid püüdlema ja looma eeldusi kodanikuks kasvamiseks, mis tähendab olla teadlik ja osa võtta ühiskonna tegevusest. Üks põhjus, mille tõttu liitusin noortetoimkonnaga, on kindlasti see, et luua eeldusi ühiskonnas ka noortele inimestele osa saada või ennast kurssi viia poliitika ja ühiskonnateemadega.

Olen ka varasemalt sarnaste algatustega kokku puutunud, osaledes meediaplatvormi Allotria.ee väljatöötamisel, millega soovime kutsuda noori kaasa rääkima ühiskondlikel teemadel ja seda olenemata nende maailmavaatest.

Teine põhjus, miks liitusin noortetoimkonnaga, on see, et soovin tutvustada noortele konservatiivset maailmavaadet ja sellega kaasnevat. Peamiselt saavad noored oma info sotsiaalmeediast, kus domineerib vasakliberaalne ideoloogia. Just seetõttu pean väga oluliseks, et kasvataksime rahvana konservatiivset järelkasvu ja looksime alternatiivi tänastele monopoolsetele sotsiaalmeediahiidudele.

Kui oleks toimunud abielureferendum, siis ehk tõesti oleks saanud abielu põhiseadusliku kaitse. Samas võib juhtuda, et juba mõnekümne aasta pärast on rahvastikust piisavalt suur hulk ümberhäälestatud, mille tõttu ei saa konservatiivsed jõud rahva „kainele mõistusele“ lootma jääda.

Näiteks saaksid kohalikud omavalitsused pakkuda noortele suunamudijatele toetust, mis võimaldaks neil läbi sotsiaalmeedia propageerida rahvuslikke huvisid ja kohalikku kogukonda. Näidakem, et meie kodukoht on ilus ning suure potensiaaliga. Teadvustagem, et alati ei ole võõrsil parem.

Võin kindel olla, et saame EKRE noortetoimkonnaga arendada kohalikku poliitikat ning leiame rohkesti uusi toetajaid. Sügis tuleb põnev ja loodetavasti lähevad ka Eesti noored valimistele vastu informeeritumana ja teevad valiku, mida ei kahetse. Meie teeme selleks kõik endast oleneva!

Kristofer Nicolas Ild