Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kui palju maksab inimelu? Küsige eriolukorra lõpetamise nõudjatelt

-
27.04.2020
Peenraha
© Uued Uudised

Koroonakarantiin on kõigile koormaks, kuid vähesed julgevad inimelu hinda kindlaks määrata – mõned siiski on leidnud, et majandus on inimestest tähtsam.

Andmeteadur Indrek Saul, kes on seda meelt, et Eesti tuleks aega kaotamata karantiinist vabastada, kuna kriisi kõrgaeg on möödas, rõhutab, et olukorras ei ole häid valikuid, kuid majanduskahju on arvutuslikult juba praeguseks kaotatud inimeludest kordi kallimaks läinud, vahendab Äripäev.

Poliitikavaatleja Harri Kingo nimetab sotsiaalmeedia postituses võikaks mõtet mõõta inimelu rahas. “Aga kui juba inimelude rahasse panemisega algust on tehtud, siis jääb küsida loogiline küsimus: kui palju üks inimelu maksab? Tahaks inimese elu hinnalipikut näha ja lugeda,” kirjutab ta.

“Indrek Saul teab inimelu hinnalipiku numbrit. Mina tahaks ka teada. Ma usun, ma pole ainus selline. Sest keda ei huvitaks, mitu eurot tema elu väärt on!?” lisab Harri Kingo.

Andmeteadur Saul võiks alustuseks avalikustada oma lähedaste elude hinnad – ega needki pole tõenäoliselt koroonaviiruse vastu immuunsed.

Kirjanik Rein Raud kirjutas hiljuti ERR-is: “Mis teeb majanduse avamise poolt agiteerimise mu silmis eriti küüniliseks, on asjaolu, et selle tagajärjel ei suurene elu ja tervist ohustavad riskid mitte neil, kes majanduse avaksid, vaid neil, kes peavad riskikeskkonda tööle minema. Vastava otsuse teevad ju juhid, kes võivad ka pärast seda toimetada ikkagi edasi suhteliselt turvalistes oludes, samas kui oma elu peavad kaalule panema inimesed, kellelt see võimalus võetakse.”

Indrek Sauli ametinimetus viitab, et tema ei tööta kaupluses või haiglas – las need lihttöö tegijad riskivad pealegi minu kasumi nimel. Samas aga teab ta väga hästi, et koroonaviiruse kõrgaeg olevat möödas – valitsus ja meedikud seda väita ei julge, opositsioon ja andmeteadur aga omavad justkui täpset infot.

Koroonaviiruse pandeemia on üle terve maailma nõudnud enam kui 200 000 inimelu, ligi 90 protsenti sellest moodustavad surmajuhtumid Euroopas ja USA-s, teatas laupäeval uudisteagentuur AFP.