Võtke maast kivi ja lennutage see politseiniku suunas, haarake kaigas ja lööge riigiametniku selga puruks ning teid ootab pikk vangistus, muidugi, kui te pole just kodumaalt varvast visanud uuseurooplane Poola või Leedu piiril. Siis teile reeglid ei kehti ning Valgevene valitsus ja Euroopa Liidu meedia näevad ohvrit mitte purustatud kolbaga haiglasse viidud politseinikus, vaid äärmise ahastuse ja frustratsiooni seisundis tapva kamaka järele haaranud Iraagi „turistis“.
Nii kaugele on arenenud silmakirjalikkus, mida juba aastaid innustab Euroopa suurriikide juhtide ennasthävitav migratsioonipoliitika.
Kahe näoga Euroopa
Kahepalgelisus, millega majandusmigrantide vandaalitsemist liberaalmeedias käsitletakse, on hakanud meie elu oluliselt mõjutama. Õiguskuulekus on muutumas põlastusväärseks, sest milleks täita reegleid, kui riigipiire võib ületada end jõuga okastraadi alt läbi surudes ja mõnusa äraolemise tagab see, kui usutavalt suudad karjuda ülekohtust, mida valitsuse esindajad sinu kallal toime panevad.
Tegelikult on vägivald, mille piirist üle valgumist poolakad mehiselt tõrjuvad, juba kohale jõudnud. Selle vilju võime nautida ka seni suurest ümberasujate lainest puutumata jäänud Eestis. Veel pole hilisasukad vallutanud tänavaid, veel ei lööma Tammsaare pargis lõkked, millel IT-spetsialistid ja ajukirurgid kohapeal veristatud talle küpsetavad, ent õhkkond, milles elame, hakkab üha enam sarnanema selle kärbunud mentaliteediga, mis valitseb neis kogukondades, kes oma elukohamaale hoolimatult sülitavad ja nõuavad, et neid Euroopas avalisüli vastu võetaks ja poputataks.
Me ei suhtu enam oma isamaasse kui pühasse ja puutumatusse, mille kestmise ja senise elukorralduse jätkumise nimel tuleb vaeva näha, vaid kui ajutisse peatuspaika, kus kehtivatele reeglitele võib vilistada nagu teevad seda millegipärast pagulasteks nimetatavad anarhistid.
See, kuidas Euroopas vaadatakse läbi sõrmede no-go-tsoonide jõuguvägivallale, kuidas haletsetakse Valgevene presidendi käsu peale Poolat ja Leedut ründavaid jätiseid, on pannud ka põlisrahvaid kõigele käega lööma. Milleks meile kümme käsku, kui elada, ja mitte kehvalt, võib ka valetades, varastades ja tappes!
Tontlik tegelikkus
Üks tont käib ringi mööda Euroopat. See on kaksikmoraali tont. Hiljuti demonstreeris kaksikmoraali kõrgpilotaaži Euroopa migratsioonikriisi ema Angela Merkel, kes Poola riigijuhtidest üle sõites astus kontakti Valgevene presidendiga. Mida nad rääkisid, milliseid lubadusi Merkel Lukašenkole jagas, ei teata tänini. Kui läbirääkimisi oleks pidanud Poola president, oleks ta saanud kaela tubli toobritäie Brüsseli solki, ent kui libedale teele läks edev Merkel, on kõigil suu vett täis.
Kaksikmoraal on saanud Euroopa visiitkaardiks. Rootsis mõisteti kohtus karistus poliitikule, kes kahtles sudaanlaste võimes integreeruda. Kui aga hilismigrandid tegelevad oma kogukonnas naiste ümberlõikamisega või viivad läbi rituaalseid abielurikkujate hukkamisi, pole Rootsi politseil mingit huvi asja uurida ning meedial naistevastast vägivalda avalikkuse ette tuua.
Uuseurooplus üle kõige!
Kaksikmoraal juurdub meie igapäevaelus üha enam. Eestlaste kallal võib karistamatult hammast teritada, nimetades neid pahatahtlikeks, rumalateks, laiskadeks või kelleks iganes. Keegi ei krimpsuta nägu, kui venelane lihtsalt sellepärast maatasa teha, et ta venelane on. Aga hoiduge, et te mõne hilismigrandi suhtes sõna ei võtaks. Nemad on töökad ja lahked isegi siis, kui abirahade toel päevade kaupa ringi hängivad.
Ja ärge mitte mõelgegi avaldada kahtlust migratsiooni vajalikkuses, sest meil on ju tarvis tööjõudu, kuna ettevõtjad ei vaevu tootmist automatiseerima, ja kui iga kahekümne niisama ringi luusiva rassiõiguslase kohta leidub üks poole kohaga tööline, siis võib välja arvestada, kui palju ja kui kiiresti me uuseurooplasi vajame.
Hoidkem siis pöialt, et Poola oma jonni lõpetaks ja nende poolt nii halvasti koheldud nunnud lähisidalased Euroopa lihaliudade äärde lubaks. Piirid pole ometi väljavalitute jaoks, sest seadusi peavad täitma üksnes kodanikud. Uuseurooplastele on kõik lubatud!
Vsevolod Jürgenson