Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Liberaalse meedia ja poliitikute jutud Gruusia kohta on üks suur ideoloogiline jamps

-
02.06.2025
Gruusia peaminister Irakli Kobakhidze Budapestis konservatiivide kogunemisel.
© Scanpix

Gruusia kohta valetatakse uskumatult palju ja üks suurimatest valedest on praeguse valitsuse väidetav “venemeelsus”.

Gruusia pidas Venemaaga 2008. aastal maha sõja, mille ta sisuliselt kaotas. Praegu on Gruusiast umbes viiendik okupeeritud, kusjuures Lõuna-Osseetia on sisuliselt liidetud Venemaa külge, Abhaasia on ennast iseseisvaks kuulutanud, olles tegelikult Venemaa protektoraat.

Milline riik kinnistaks ennast uute sidemetega agressorriigi külge, kes on talt suure osa aladest ära võtnud? Martin Helme vestles möödunud nädalal Budapestis toimunud konservatiivide koosolemisel Gruusia peaministri Irakli Kobakhidzega ja too ütles, et riigil sisuliselt pole sidemeid Venemaaga, ei poliitilisi ega majanduslikke.

Mõne nädala eest kirjutas BNS, et Gruusia veinid on kaotanud Venemaa turu. Gruusiasse ei saa sisuliselt Venemaa poolt siseneda, see on võimalik paari mäekuru kaudu. Venelased, kes sinna on põgenenud, lasid jalga mobilisatsiooni eest.

Kes Gruusia poliitika on jälginud, see teab, et kriisi aluseks sai mõne aasta eest Tbilisis ärajäänud homoparaad. Seda võimud küll otseselt ei keelanud, kuid tänavatele tulid õigeusklikud ikoonidega, sealhulgas karmid mägede pojad ja geid ei julgenud marssima hakata. Seda Brüssel valitsusele ei andestanud ja ta hakkas Euroopa Liitu pääsemist kompromissitult seostama homoseksualismile vabade käte andmisega Gruusias.

Traditsioone austav valitsus sisuliselt keeldus sellest, mille järel hakati riigis õhutama valitsusvastast mässu. Brüssel kasutas osavalt ära grusiinide hirmu Venemaa uue agressiooni ees ja nende soovi selle ärahoidmiseks kiiresti Euroopa Liiduga liituda. See rahvas lollitati sisuliselt ära jutuga, et Brüssel tahab teid vastu võtta, aga selleks peate omaks võtma “liberaalsed väärtused”, aga teie valitsus keeldub homoõigusi tunnistamast, seega teid ei võeta. Tänavatele tulid need, kes arvasid, et las need homod siis olla, saame vähemalt Euroopasse ning sellest tulid ka homolipud meeleavaldajate käes.

Valitsus nii ei arvanud, ta otsustas pigem traditsioonilised väärtused alles hoida kui mistahes hinnaga EL-i varju pääseda. Valitsusjuht katkestas liitumisläbirääkimised just selle põhjendusega, et sellistel tingimustel, homopropaganda lubamine liikmelisuse eest, konservatiivsem ühiskonnaosa nõus pole. Seejärel üritas opositsioon valitsust valimistel kukutada, kuid see ei õnnestunud, võimupartei võitis need ning rahvusvahelised vaatlejad rikkumisi, mis võinuks tulemusi mõjutada, ei täheldanud.

Opositsioon üritas veel laamendamisega olukorda destabiliseerida, kuid tänaseks on meeleavaldused sisuliselt vaibunud. Liberaalne Lääs süüdistab võime vägivalla kasutamises, kuid selle algatas opositsioon, kusjuures meeleavaldajad vandaalitsesid ka parlamendihoone kallal.

Nüüd hakkas kehtima välisagentide seadus, mille aluseks on välisrahastus ja Gruusia peaministri sõnutsi selgus selle nõudega, kui paljud organisatsioonid saavad tegelikult raha tegutsemiseks välismaalt, sealhulgas LGBT. Need grupid saidki vihaseks just siis, kui neilt hakati nõudma ülevaadet oma tulubaasist, aga see toetubki ainult välisrahadele. Muide, ka endine president, välisgrusiinist Salome Zurabišvili (nagu meie Toomas Hendrik Ilves) on nüüd Sorose palgal.

Gruusia “venemeelsus” on õel valeinfo, kuid mõistetav: liberaalid kasutavad seda “Vene kaarti” nüüd kogu Euroopas. Ükspuha kus kerkib esile mõni populaarne konservatiiv (nagu Rumeenias), tembeldatakse ta kohe “venemeelseks”, sest see süüdistus müüb, Ukrainas kestab ju Vene agressioon ja pahalase nimega saab oponente demoniseerida. “Natsism” enam ei kõlba, sest Gaza sõda vallandas liberaalses ja vasakpoolses Läänes tugeva juudivastasuse.

Eesti peaminister Kristen Michal ja välisminister Margus Tsahkna on Eesti-Gruusia sõpruse ära rikkunud ja Revolutsooni altarile heitnud. Gruusia peaminister Irakli Kobakhidze sõnul polnud tal vestluses Michaliga midagi öelda, Eesti peaminister oli tuimalt kinni ideoloogias, mille järgi olevat Gruusia hoopis Kremli sõber. Aga grusiinid vähemalt teavad nüüd, et neil on Eestis ka sõpru.

Uued Uudised