Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Liberaalsed kohtud jahvatavad konservatiive kogu Euroopas. Kuni veel saavad

-
31.03.2025
Marine Le Peni on aastaid püütud kohtulikult “rajalt maha võtta”.
© Scanpix

Kus iganes on võimul vasakliberaalsed režiimid, seal on sõnavabadust piiramas vaenukõneseadused ja need, kes ikka asju õigete nimedega edasi nimetavad, pannakse kinnimajja.

Itaalia parempoolsete üks liidreid Matteo Salvini, keda ennastki Itaalia kohtuveskid jahvatasid, sest ta keelas siseministrina migrante kokku korjanud laeval sadamasse tulla, ütles esmaspäeval, et Brüssel on kuulutanud välja sõja.

AFP-BNS – Itaalia asepeaminister ja rändevastase erakonna Liiga juht Matteo Salvini nimetas Prantsuse immigratsioonivastaste juhi Marine Le Peni süüdimõistmist ja kandideerimiskeeldu sõjakuulutuseks Brüsseli poolt.

Prantsuse kohus mõistis Le Peni süüdi väidetavas kelmuses ning määras talle nelja-aastase vanglakaristuse ja viieaastase valitaval ametikohal töötamise keelu. Le Pen ja veel üheksa tema Rahvuskogu (RN) liiget mõisteti süüdi europarlamendi rahadega parteile töötajate palkamises.

“Pariisis mõisteti Le Pen süüdi ning soovitakse tema kõrvaldamist poliitilisest elust. Kehv film, mida näeme ka teistes riikides, näiteks Rumeenias,” kirjutas Salvini sotsiaalmeedias.

Salvini nimetas kohtuotsust “sõjakuulutuseks Brüsseli poolt ajal, mil von der Leyeni ja Macroni sõjavaist ajab hirmu peale”, ütles ta viidates Euroopa Komisjoni presidendile Ursula von der Leyenile ja Prantsuse riigipeale Emmanuel Macronile. “Me ei lase end hirmutada, me ei peatu: täiskäigul edasi, mu sõber!”

Vanglakaristusest kaks aastat mõisteti tingimisi, ülejäänud kaks kannab Le Pen vabaduses elektroonilist võru kandes, otsustas kohus. Otsus seab kahtluse alla Le Peni väljavaated kandideerida 2027. aasta presidendivalimistel.

Le Peni Rahvusrinde (RN) juht Jordan Bardella kirjutas sotsiaalmeediaplatvormil X, et Le Pen on ebaõiglase kohtuotsuse ohver, ja lisas, et tegemist on Prantsuse demokraatia hukkamisega.

Marine Le Peni on kogu aeg üritatud kõrvaldada mingi kohtumõistmisega, teda lihtsalt kardetakse sedavõrd. Samas usutakse, et nagu Trumpi puhul, võib kohtuotsus Le Peni positsioone hoopis tugevdada.

Prantsusmaal kardava võimupoliitikud seda, et kui Marine Le Penist peaks saama president, satub hoopis Emmanuel Macron oma kuritarvituste pärast kohtu alla.

Kohtusüsteem ründab konservatiive ka Eestis 

Sama kirvesüsteem möllab ka Eestis, kus Kert Kingo vastu kasutati umbes sama süüdistust, mida Le Peni vastu, väidetavat parlamendi rahade väärkasutamist, kuigi lihtsam oleks see tagasi nõuda, nagu tavaliselt ongi tehtud – kuid mitte kõikide osas.

BNS kirjutab: “Riigikogulase Kert Kingo (EKRE) ja vandeadvokaat Martin Traadi süüdimõistmine jõustus esmaspäeval, kuna riigikohus ei võtnud nende kaitsjate kaebusi arutusele.

Kuna riigikohus Kingo kaitsjate Elise Altroffi ja Oliver Nääsi ning Traadi kaitsja Jaak Siimu kaebusi arutusele ei võtnud, siis jõustus jaanuari alguses Tallinna ringkonnakohtus tehtud otsus.”

Samas tuleb rõõmus uudis “omadele”: “Harju maakohus mõistis esmaspäeval endised kõrged politseijuhid Aivar Alavere, Eerik Heldna ja Elmar Vaheri neile etteheidetavates kuritegudes õigeks.”

BNS väidab samuti, et “Harju maakohus mõistis esmaspäeval korruptsioonikuritegudes süüdistatud rahandusministri endise nõuniku Kersti Krachti osaliselt süüdi ja karistas teda kuue kuu pikkuse tingimisi vangistusega.”

Seda kommenteerib EKRE esimees Mart Helme: “Kersti Kracht mõisteti Porto Franco kaasuses täielikult õigeks. Samuti mõisteti õigeks temaga koos kohtu all olnud ärimehed Teder, Tamm ja Põllu. Mingit rahapesu ei olnud! Mingit korruptsiooni ei olnud! Mingit mõjuvõimuga kauplemist ei olnud!

Erinevalt kõigist teistest kohtualustest oli Kerstile esitatud ka süüdistus täiesti eraldi ooperis selle eest, et ta olevat rikkunud toimingupiirangut, kui rahandusministeerium tellis pensionireformi kohta juriidilist nõu ühest advokaadibüroost, mille klient Kracht oli olnud. Kersti selle hanke läbiviimises ei osalenud ja ühtegi kaasnevat dokumenti ei allkirjastatud, aga prokuratuur arvas, et ministri nõunikuna ta selle eest siiski vastutas. Toimingupiirangu paragrahv ongi selline, et keegi ei tea kunagi, mille eest teda saab süüdi teha.”

Nii et totalitarismi kalduv “liberaalne demokraatia” üritab kogu Euroopas kohtusüsteemi abiga kõrvaldada oma poliitilised oponendid, et siis rahvaste suud sulgeda. Ameerika Ühendriikides sai selline süvariiklik süsteem tagasilöögi, kuigi võitlus pole veel lõppenud ja kohtunikud pilluvad Trumpile kaikad kodaratesse – Euroopas aga jätkab talaarides inkvisitsioon kasvava vihaga.

Uued Uudised