Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Maailma võimud ei ole valmis tunnistama inimeste tüdimust koroonapiirangutest

-
22.11.2021
Protest Prantsusmaal.
© Scanpix

Sotsiaalmeedia on täis pilte nädalavahetusel toimunud massimeeleavaldustest koroonapiirangute vastu kogu maailmas, nn suur meedia aga kajastab toimunut ainult vägivalla kontekstis.

Inimesed tulid tänavatele Austrias, Hollandis, Austraalias, Prantsuse Guadaloupe`s, Belgias, sealhulgas pealinnas Brüsselis, Horvaatias ja mujalgi, osalejaid arvatakse igas paigas olevat kümneid tuhandeid ja nagu arvata võib, et kui ühelt poolt on piirangud ja jõustruktuurid ning teisalt vihased meeleavaldajad, siis läks ka vägivallaks.

Meedia vaikib sellest, et Austrias teatasid nii armee kui politsei, et ei toeta ei jõuvõtteid ega masskontrollimist. Eelistatakse toimuvast mitte rääkida, aga seda teab ka Eesti, mis juhtus Nõukogude Liiduga, kus osa asju vaikiti maha, teised ilustati.

Nii jätkub meedias ja valitsuste ametlikes teadetes protestide kujutamine märatsemistena ning nõudmine, et rahvas kuuletuks võimude otsustele.

On pandeemia ja vaktsineerimisega kuidas on, aga probleemi eitamine koos jõukasutusega viib ainult ummikteele. Aga seda just valitsused teevad. Varem või hiljem läheb miski üle võlli ja siis on tagajärjed hullemad, kui oleks asju selgemaks rääkides, võimud aga tegutsevad igal pool jõupositsioonilt.

Meedias on kirjutatud sellest, kuidas maailma jõukamad inimesed on juba aastaid ostnud endale luksuspunkreid Uus-Meremaale ja mujale kõrvalistesse kohtadesse, sest lisaks suurtele konfliktidele kardetakse sotsiaalseid vapustusi. See oht muutub üha reaalsemaks nii pandeemia, rändekriiside kui ka kalliks kujunevate ja jõukust neelavate kliimameetmete kontekstis.

Praegu toimuvaid massimeeleavaldusi üritatakse seostada ennekõike parempoolsete jõududega, kuid üldjuhul pole nende taga poliitilise jõude, vaid kodanikuaktivistid, nagu oli ka Eestis varakevadiste meeleavalduste aegu Toompeal ja Vabaduse platsil. Rahvas ei looda enam poliitikute peale.

Nädalavahetusel maailmas toimunud meeleavaldusi võib maha vaikida või demoniseerida, aga see ei tee probleemi olematuks, see võib viia hoopis suuremate ja kontrollimatute arenguteni.