Nafta hinnad on maailmaturul langenud, kuid tanklates püsivad mootorikütuste hinnad ikka kõrged. “Kui sõda hakkas, siis tarbimine kasvas 30-50 protsenti, peale tuli ka hinnatõus. Meil tanklate varud läksid maha, pidime hakkama kiiremas korras uusi varusid peale vedama, aga juba kõrgema hinnaga, sest maailmaturu hind kerkis seitse kuni 20 senti päevas. Kui tipp saavutati ja maailmaturu hind hakkas alla tulema, olid inimesed oma autode paagid täis pannud, aga sõitmist selle juures rohkem ei olnud,” rääkis ERR-ile Alexela juhatuse liige Tarmo Kärsna.
Circle K mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi põhjendas lisaks, et mootorikütuste sisseostuhindadele avaldab mõju ka euro ja USA dollari vahelise kursi muutus, kuna kütuste sisseost toimub dollarites.
Hinnalanguse jätkudes jõudvat see tanklatesse jaehinda vastupidiselt järsule tõusule aga „samm-sammult“.
Iga tarbija aga näeb, et see jutt on puha möga, sest ei saa ju olla, et kõik tanklaketid ostsid täpselt sama palju kütust täpselt samadel tingimustel ja nende kliendid käitusid ka kõik täpselt samamoodi. Aga hinnad on kõikidel neil sendipealt samad.