Kuigi siin-seal kodumaal on üritatud kritiseerida valitsuse samme käesolevas kriisis, siis maineka majandusajakirja Forbes kaasautor Robert C. Wolcott tõi Eestit eeskujuks uue koroonaviiruse kriisi haldamisel ja pakkus välja kuus punkti, miks Eesti on head tööd teinud.
Wolcott märgib, et kriisile reageerimine nõuab ühtlasi nii kiireid kui tarku otsuseid, et vastata muutuvatele oludele ja lisab, et nii Eesti valitsuse kui IT-kogukonna tegutsemisest on muul maailmal mõndagi õppida, vahendab Postimees.
Wolcott toob välja, et pea kogu algatuse tegevus on veebipõhine, mis näitab, et Eesti erakordne digitaristu pakub paindlikkust tegelemaks pandeemiaga, mille ajal on vajalik vältida füüsilist kontakti.
„Tõeliselt imekspandav on see, kui kiiresti kõik mobiliseerusid,“ kirjutab Wolcott. 12. märtsil esines IT-minister Kaimar Karu üleskutsega „kasutada kriisi, et sellest tugevamana väljuda“. „Järgmisel hommikul kell 9.30 tegi Eesti start-up kogukond ettepaneku HtC korraldamiseks. Kell 10 oli minister Karu heakskiit olemas ja kõik asusid tegutsema,“ lisas autor.
Kuigi kriisi ajal võivad kõik tagajärjed olla halvad, on eesmärgipärane tegevus siiski parem kui käed rüpes istumine. See on enda teha, kuidas vastata kriisidele üksikisiku, kogukonna ja riigi tasandil.
Allikas: Hack-The-Crisis: 6 Lessons From Estonia’s Coronavirus Crisis Response