Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liit peab kange kraami aktsiisilangetust positiivse mõjuga ettevõtmiseks

Majandus,
©Uued Uudised
Piirikaubandus on hakanud kokku kuivama. Pilt on illustratiivne.

Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu tegevjuht Triin Kutberg lükkab ümber ERR-i raadiosaates “Olukorrast riigis” kõlanud väite, nagu poleks alkoholiaktsiisi langetamine täitnud oma eesmärki.

Tegevjuht ütleb, et valitsuse alkoholipoliitika hindamiseks olid saates valitud valed alused ja aktsiisilangetus oli tuntavalt positiivse mõjuga, kuigi eelmisel aastal laekus 2018. aastaga võrreldes riigile vähem makse.

Valitsus ei oodanudki aktsiisitulu kiiret kasvu, vaid rahandusministeeriumi prognoosis eeldatigi kaheprotsendilist laekumise vähenemist, mis osutuski üsna täpseks ja lubab arvata, et laekumised tulevad edaspidi endisel tasemel.

Triin Kutberg ütleb, et Eesti turu taastumine alles käib, kuid juba esimeste tulemuste järgi on näha, et valitsuse plaan kannab vilja. Eelmisel aastal vähenes kange alkoholi piirikaubandus Lätiga 29 protsenti, mis tähendab, et lõunanaabrite juurest toodi Eestisse tarbimiseks ligikaudu miljon liitrit vähem kanget alkoholi.

Kuigi aktsiisilangetus jättis laekumised nulli, on rahaline võit olemas, sest turu suurenedes kasvavad nii käibe- kui ka tööjõumaksude laekumised, samuti mõjub alkoholiaktsiisi langetamine Eesti ettevõtete konkurentsivõimele hästi, avaldades positiivset mõju hotellimajandusele, turismi-, toitlustus- ja transpordisektorile. (ERR)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused