Ametiühingud: põllumeestele võiks appi minna eeskätt kohalikud

Majandus,
©UU
Küllap leidub Eestiski inimesi, kes maale appi läheksid. Pilt on illustratiivne.

Ettevõtlusorganisatsioonid soovivad, et riik lubaks Eestisse 2000 välistöölist, ametiühingute arvates võiksid põllumeestele appi minna eeskätt karantiini tõttu tööta jäänud kohalikud.

Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson kutsus Eesti inimesi, kes karantiini tõttu on kaotanud töö või ei saa teenuste peatamise tõttu ajutiselt oma põhitööd teha, põllumeestele appi minema, edastas Ametiühingute Keskliit.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Peterson viitas rahandusminister Martin Helme hinnangule, et aasta lõpuks võib töötute arv kasvada 60-70 000 inimeseni. „Selles olukorras peaksime kõigepealt vaatama, kuidas võimalikult paljudele meie enda inimestele rakendust leida,“ lausus Peterson.

Peterson nentis, et kõigi rakendamine ei pruugi olla võimalik, kuid samas neist vaid mõne protsendi kaasamine ei tohiks ka olla välistatud. Tema hinnangul on kriis küll töötajates ebakindlust tekitanud, kuid usutakse, et see on mööduv. “See suurendab ka töötajate huvi just ajutiste hooajatööde vastu,” rääkis Peterson.

Ka Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu esimees Jüri Lember soovitab lisatööjõudu vajavatel ettevõtetel kõigepealt Eesti töötajate poole pöörduda. “Nõustujaid oleks kindlasti juba seepärast, et ei peaks lihtsalt kodus istuma,“ sõnas Lember.

2 commentsOn Ametiühingud: põllumeestele võiks appi minna eeskätt kohalikud

  • Avatar

    Vöörtöölistele peab maksma keskmist palka. Miks eestlasele makstakse alla keskmise? Sama palk ja küll siis ka kohalikud tulevad tööle!

  • Avatar

    Loomulikult ! Mis siin mõelda – oma inimesed istuvad jõude kodus, ja me toome sisse slaavlasi… !?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused