Arvo Aller osales Araabia Ühendemiraatide initsiatiivil toimunud veebikohtumisel

Majandus,
©UU
Arvo Aller

Maaeluminister Arvo Aller (EKRE) osales täna Araabia Ühendemiraatide (AÜE) toidu ja veega kindlustatuse ministri pr Mariam Almheiri kutsel toimunud veebikohtumisel, mille eesmärk oli saada tagasisidet ÜRO toidusüsteemide ja energeetika valdkonna tippkohtumiste korraldamiseks. Mõlemad kohtumised peaksid toimuma New Yorgis 2021. aasta septembris.

Kutse tänasele veebikohtumisele said 15 riigi ministrid maailma eri piirkondadest arvestusega, et esindatud oleks erinevad sektorid, nagu näiteks põllumajandus-, energia- ja kliimasektor. Eesti kõrval olid kohtumisele kutsutud ka Fiji, Indoneesia, Nigeeria, Islandi, Itaalia, Filipiinide, ÜK, India, Maroko, Jordaania, Prantsusmaa, Hiina, Antigua ja Barbuda ning Keenia asjakohaste valdkondade ministrid. Kaasatud olid ka erasektori ja noorteorganisatsioonide esindajad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Septembris toimuval ÜRO toidusüsteemide tippkohtumisel loodetakse käima lükata uusi algatusi toidusüsteemide muutmiseks, nagu näiteks väiksemate kadudega ning taskukohasem ja tervislikum toit, mis jõuaks iga inimeseni. Selleks tuleks ümber vaadata ja hinnata senised süsteemid, muuta need vastupidavamaks ja kestlikumaks.

Eesti osales ürituse biokütuse segmendis. „Eesti esindajatena pakkusime lahendusi toidutootmise jääkide kasutamiseks energia tootmisel Euroopa roheleppe raames ja Euroopa Liidu toel. Selleks plaanime pilootprojekte, et väärindada erinevad jääke ja saadusi,“  ütles maaeluminister Arvo Aller.

Aastaks 2050 vajab maailmas toitu arvestuslikult kümme miljardit inimest. Praegu puudub kolm miljardil inimesel püsiv toidutegemise võimalus. Toidu tootmisega seonduv neelab samal ajal 30% maailmas kasutatavast energiast, kasutab veerandi maast ja toodab 25% kasvuhoonegaasidest.

„Nende suurte katsumustega hakkama saamiseks tuleb tihendada koostööd erinevate sektorite, näiteks energiatootjate, keskkonnahoiu valdkonna ja toidutööstuste vahel. Nagu ütles Euroopa Komisjoni energiadirektoraadi peadirektor pr Ditte Juul-Joergensen samal kohtumisel, on Euroopa Liit valmis toetama vajalike ettevõtmisi ka teistes piirkondades,“ sõnas minister Aller.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused