Avalikult Rail Balticust: igasugune väärinfo jagamine trassi asjus on kurjast

Majandus,
- Updated

Rail Balticu ehituse põhjendusena on levinud erinevaid eksiarvamusi. Avalikult Rail Balticust selgitab animaklippides, miks neis küsimustes on tegu on müütidega: esimene, koostöös A Filmiga loodud klipp, räägib Jäämere sulamisest ning võimalikest Hiina kaubavoogudest.

Jäämere sulamise tõttu Rail Balticule tulevate kaupade võimalikkuse kohta on Rail Balticu ühisettevõtte tellinud uuringu Erik Tergilt, kuid hoolimata korduvatest avalikest nõudmistest ning EL-I avalikustamise reeglitest ei ole seda seni avaldatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Rail Balticu tasuvusuuringu 4.1 miljardi suurused vead ja dokumentide järjest suuremas mahus salastamine on jätkuvalt probleemiks, kuid soovime ka seda, et avalikkus saaks suurema selguse Rail Balticu eesmärkidest,“ ütleb ARB juhatuse liige Priit Humal.

Praegusel kujul Rail Balticu rajamist on aastate jooksul on põhjendatud ka näiteks väävlidirektiivi jõustumisega, mis tegelikult prognoositud mõju sugugi ei avaldanud, samuti julgeoleku aspekti või reisijateveo vajadusega Berliini, mida aga argumendina ei suudetud kaitsta.

Kodanikuliikumine Avalikult Rail Balticust pooldab jätkuvalt paremat raudteeühendust Baltikumis ja Kesk-Euroopaga, kuid seda tuleb rajada otstarbekalt ja avatult.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused