Deutsche Bank nõustus maksma 150 miljonit dollarit trahvi

Majandus,
- Updated
Raha

Deutsche Bank nõustus maksma 150 miljonit dollarit trahvi nõuete mittetäitmise tõttu seoses Jeffrey Epsteiniga, keda süüdistati pedofiilias ja teistes seksuaalkuritegudes ning kes suri möödunud aastal vanglas.

New Yorki finantsteenuse osakonna ametliku teate kohaselt määrasid nad Deutsche Banki New Yorki harule trahvi „seoses oluliste mittejärgimistega panga suhetes Jeffrey Epsteiniga“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Epsteinist, kes väidetavalt oli miljardär, sai Deutsche Banki klient 2013. aastal, viis aastat pärast seda, kui ta mõisteti süüdi alla 18-aastase tütarlapse kupeldamises. Uurijad leidsid, et Deutsche Bank ei olnud suutnud tagada Epsteini konto nõuetekohast kontrolli. Finantsteenuse kohaselt olid kontrollimata sajad kahtlased, miljonitesse dollaritesse ulatuvad tehingud. Nende hulgas oli makseid Epsteini väidetavatele kaasosalistele, valurahamaksed ohvritele, maksed Vene modellidele, maksed erinevate naiste õppemaksu ja muude kulude katteks ja maksed paljudele Ida-Euroopa perekonnanime kandvatele naistele. Kahtlust tekitasid ka sularaha väljavõtmised, nelja aasta jooksul kokku enam kui 800 000 dollarit.

„Ehkki pank oli teadlik Epsteini kriminaalsest taustast, ei õnnestunud neil avastada või takistada miljonitesse dollaritesse ulatuvaid kahtlaseid tehinguid,“ seisis finantsteenuse teates.

Deutsche Bank saatis teisipäeval välja memo, mida jagati ka ajakirjandusega ja milles panga tegevjuht Christian Sewing kirjutas, et Epsteiniga koostöö tegemine oli suur viga ja selline asi ei tohiks enam kunagi korduda. Ühtlasi kinnitas ta, et kohe pärast Epsteini arreteerimist on pank olnud igati koostööaldis ja avatud võimude nõudmistele.

150 miljoni dollarine trahviraha Deutsche Bankile oli seotud ka rahapesuvastaste meetmete mitte täitmisega seoses Danske Bank Eesti filiaali rahapesuskandaali ning Küprosel paikneva FBME-ga.

Danske Banki Eesti filiaalis avastati 2017. aastal osalemine väidetavalt kõigi aegade suurimas rahapesus. Pangast liikus mustana läbi umbes 200 miljardit eurot mitteresidentide raha.

Allikas: Yahoo Finance

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused