Eesti Energia kasum oli teises kvartalis pea kolm korda suurem kui mullu

Eesti, Majandus,
©Uued Uudised
Elekter on Eestis juba luksuskaubaks saamas. Elektritootjad aga naudivad kasumit.

Eesti Energia puhaskasum oli teises kvartalis 33 miljonit eurot, mis on pea kolm korda rohkem kui mullu. Müügitulu kasvas aastatagusega võrreldes kolmveerandi võrra.

Eesti Energia kontserni teise kvartali müügitulu oli 73 protsenti suurem võrreldes sama perioodiga mullu ja ulatus ligi 417 miljoni euroni. Kulumieelne ärikasum kasvas teises kvartalis kaks ja pool korda ning oli ligi 80 miljonit eurot, puhaskasum oli teises kvartalis üle 33 miljoni euro, pea kolm korda suurem võrreldes mullu sama perioodiga, teatas ettevõte.

Elektri jaemüük suurenes teises kvartalis Eesti Energia koduturgudel viiendiku võrra. Üle poole elektrist (58 protsenti) müüs ettevõte väljaspool Eestit ehk Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas. Kõige rohkem (+56 protsenti) kasvas elektri jaemüük Lätis.

Allikas: ERR

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused