Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Eesti kaotab atraktiivsuse: skandinaavlased ja venelased lahkuvad siinselt kinnisvaraturult

-
27.05.2022
Eesti ehitatakse, aga huvi kinnisvara vastu kaob. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Kinnisvarabüroo LVM Kinnisvara teatel tõmbuvad soomlased, rootslased ja venelased hoogsalt Eesti kinnisvaraturult välja.

Viimase 12 kuuga müüsid Rootsi residendid Eestis kuus korda rohkem kinnisvaraobjekte, kui ostsid. Soome residendid müüsid üle kahe korra rohkem ja Venemaa residendid ligi 60 protsenti rohkem, kui ostsid, näitab kinnisvarabüroo analüüs.

“Skandinaavlased ostsid Eestis kinnisvara kokku siis, kui see odav oli,” selgitas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. Täna müüvad nad neid aga oluliselt kallimalt eestlastele ja tõmbuvad siinselt turult välja.

Kui rootslased on Eesti kinnisvaraturult välja tõmbunud juba pikalt, siis Soome ja Venemaa residentide kannapööre on toimunud viimase kümnekonna aasta jooksul. 2012. aastal, kui Eesti majandus oli üleilmsest majanduskriisist ettevaatlikult taastumas, ostsid Soome residendid poolteist korda ning Vene Föderatsiooni residendid ligi kolm korda rohkem, kui müüsid.

“Residentide seas on eraisikute kõrval ka äriühingud, mistõttu eriti Venemaa residente puudutavas statistikas võib mingit rolli mängida ka kinnisvara registreerimine Eesti äriühingute nimele,” täpsustas Saksing, ent lisas, et soomlased tõmbavad meie eluasemete turult raha välja nii põlvkonnavahetuse kui ka Eesti kõrge hinnataseme tõttu.

Saksingu sõnul müüvad kortereid ja eramuid näiteks kõrgesse ikka jõudnud soomlased, kes ostsid odavate hindade ajal Eestisse eluaseme vanaduspäevadeks, kuid eelistavad läheneva raugaea veeta Soomes. “Soomlaste nooremale põlvkonnale pole Eesti nii atraktiivne, sest hinnatase sarnaneb Vahemere-äärse kinnisvaraga,” tõdes ta.

Soomlased on ülekaalukalt suurima osakaaluga välisresidendid Eesti kinnisvaraturul, viimase 12 kuu jooksul ostsid nad 526 ja müüsid 1155 kinnisvaraobjekti. Kõige kiiremini tõmbuvad skandinaavlased välja Lääne-Eestist ja Tallinnast, Venemaa residendid aga Harjumaalt. (BNS)