Eesti kütuseturul pole 10 aastat konkurentsi olnud

Eesti, Majandus,
©UU
Tankla

A1000 Market odavpoodide keti juht Tarmo Lauring leiab reaktsioonina Raivo Vare hiljutisele väljaütlemisele kütusefirmade kartelliteemal, et on ülikummaline, kuidas kõigis suuremates tanklakettides on tariifid pidevalt praktiliselt sendi pealt samad ja keegi pole aastaid üritanud teistest paremat hinda pakkuda, kirjutab Postimees.

Kaupmehe sõnul on väga raske mõista, kuidas tanklaketid nii sarnase sammuga hindasid kujundavad. “Kui vaadata suurklientidele tehtavaid allahindlusi, siis on ruumi julgelt paarkümmend senti, mis näitab, et tavainimeselt küsitav marginaal on ikka väga kõrge ja tegelikult konkurents ei toimi,” ütles Lauring.

“Teistes riikides on nii kettide kui jaamade hindade vahel olulised erinevused. Eestis on hinnad aga kõikjal ühtemoodi kallid ja kahjuks pakub meie kütuseturule praktiliselt ainsat konkurentsi Läti,” lisas Lauring.

Majandusekspert Raivo Vare väitis hiljuti, et kütuseaktsiisi ei saa langetada, sest Eesti kütuseturul valitseb kartell, mis pistaks hinnalanguse lihtsalt taskusse. Kütusefirmasid koondav Eesti Õliühing kutsus seepeale konkurentsiametit üles Vare “põhjendamatuid ja karme” süüdistusi kontrollima.

„Olen täiesti nõus Raivo Varega, et senist hinnapoliitikat vaadates panevad müüjad selle raha lihtsalt solidaarselt tasku. Sama juhtus jaekaubanduses paar aastat tagasi, mil alkoholiaktsiisi küll langetati, aga enamikus poodides tegelikult hinnad ei alanenud,” lisas Lauring.

Allikas: BNS

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused