Eesti laenab Euroopa Nõukogu Arengupangalt väikeettevõtetele ja omavalitsustele 200 miljonit eurot

Rubriik Majandus On
©Uued Uudised
Ida-Virumaa

Rahandusminister Martin Helme allkirjastas Euroopa Nõukogu Arengupangaga (CEB) lepingu 200 miljoni euro suuruse laenu võtmiseks koroonakriisi mõjude leevendamise eesmärgil.

“Meie valik on olnud hoida kriisis tööturg toimimas ning ettevõtted elus. Euroopa madalaima võlakoormusega riigina ning madalate intresside keskkonnas saame endale lubada võimalust stimuleerida oma majandust just praegu, kõige kriitilisemal ajal,” ütles rahandusminister Martin Helme pressiteates.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Laenuga kaasatavat raha on kavas kasutada eelkõige kohalikele omavalitsustele ning mikro-, väike- ja keskmistele ettevõtetele suunatud kriisileevendusmeetmete rahastamiseks. Vähemal määral on kavas rahastada COVID-19 haigust põhjustava koroonaviirusega seotud teadus- ja arendustööd.

Muu hulgas aitavad kaasatavad vahendid kohalikel omavalitsustel katta koroonaviiruse leviku ennetamise ja selle mõju leevendamise meetmete kulu ja tagada elutähtsate teenuste toimepidevust. CEB-ilt võetav laen toetab samuti olulisi investeeringuid kohalikku infrastruktuuri, nagu kohalikku teehoidu ja lairiba internetiühenduse kättesaadavuse laiendamist maapiirkondades.

Lisaks sellele toetab võetav laen Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning Maaelu Edendamise Sihtasutuse toetus- ja käibekapitalimeetmeid, mis on suunatud kriisist mõjutatud Eesti mikro-, väike- ja keskmistele ettevõtetele.

Eesti on Euroopa Nõukogu Arengupanga liige 1998. aastast alates. Panga liikmeskond koosneb 41 Euroopa riigist, kes on ühtlasi selle omanikud.

Pank loodi 1956. aastal riikidevahelise arengupangana ja kandis 1999. aastani Sotsiaalarengu Fondi nime. CEB annab madala intressiga pikaajalisi laene oma liikmesmaade sotsiaalprojektidele. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused