Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Eesti laenab Euroopa Nõukogu Arengupangalt väikeettevõtetele ja omavalitsustele 200 miljonit eurot

-
10.06.2020
Kogu Ida-Virumaa vajab eesti keele ja meele püsimist. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Rahandusminister Martin Helme allkirjastas Euroopa Nõukogu Arengupangaga (CEB) lepingu 200 miljoni euro suuruse laenu võtmiseks koroonakriisi mõjude leevendamise eesmärgil.

“Meie valik on olnud hoida kriisis tööturg toimimas ning ettevõtted elus. Euroopa madalaima võlakoormusega riigina ning madalate intresside keskkonnas saame endale lubada võimalust stimuleerida oma majandust just praegu, kõige kriitilisemal ajal,” ütles rahandusminister Martin Helme pressiteates.

Laenuga kaasatavat raha on kavas kasutada eelkõige kohalikele omavalitsustele ning mikro-, väike- ja keskmistele ettevõtetele suunatud kriisileevendusmeetmete rahastamiseks. Vähemal määral on kavas rahastada COVID-19 haigust põhjustava koroonaviirusega seotud teadus- ja arendustööd.

Muu hulgas aitavad kaasatavad vahendid kohalikel omavalitsustel katta koroonaviiruse leviku ennetamise ja selle mõju leevendamise meetmete kulu ja tagada elutähtsate teenuste toimepidevust. CEB-ilt võetav laen toetab samuti olulisi investeeringuid kohalikku infrastruktuuri, nagu kohalikku teehoidu ja lairiba internetiühenduse kättesaadavuse laiendamist maapiirkondades.

Lisaks sellele toetab võetav laen Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning Maaelu Edendamise Sihtasutuse toetus- ja käibekapitalimeetmeid, mis on suunatud kriisist mõjutatud Eesti mikro-, väike- ja keskmistele ettevõtetele.

Eesti on Euroopa Nõukogu Arengupanga liige 1998. aastast alates. Panga liikmeskond koosneb 41 Euroopa riigist, kes on ühtlasi selle omanikud.

Pank loodi 1956. aastal riikidevahelise arengupangana ja kandis 1999. aastani Sotsiaalarengu Fondi nime. CEB annab madala intressiga pikaajalisi laene oma liikmesmaade sotsiaalprojektidele. (BNS)