Eesti tegi võlakirjade emissiooniga 1,5-miljardilise soodsa intressiga eduka laenu

Rubriik Majandus On
- Updated
©Uued Uudised
Rahandusminister Martin Helme peab üle hulga aja võetud laenu tingimusi Eestile väga soodsaks.

Rahandusminister Martin Helme sõnul sai Eesti võlakirjade emissiooniga rahvusvahelistel finantsturgudel väga hea vastuvõtu osaliseks ning selle intress on väga soodne.

Investorite huvi valitsuse kümneaastase tähtajaga võlakirjade vastu oli väga suur, kokku soovisid 280 rahvusvahelist investorit märkida võlakirju 7,7 miljardi euro eest. Tulenevalt investorite suurest aktiivsusest otsustas rahandusministeerium suurendada võlakirjaemissiooni mahtu 1,5 miljardi euroni.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kümneaastaste võlakirjade kupongi intressimääraks kujunes 0,125% aastas. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 2030. aasta juunis ja tootlus tähtajani 0,235% aastas.

Rahandusminister Martin Helme sõnul oli 18-aastase vaheaja järel läbiviidud võlakirjaemissioon Eestile edukas. „Rahvusvaheliste institutsionaalsete investorite huvi emissiooni vastu oli suur ja seetõttu kujunes ka võlakirjade intressimäär meile väga soodsaks. Emissioon näitas, et rahvusvahelised finantsturud usuvad meie riigi rahanduse jätkusuutlikusse, majanduse tugevusse ja Eesti tulevikku. Võlakirjade müügist laekunud summasid kasutatakse nii riigieelarve kui ka aprillis vastu võetud lisaeelarve finantseerimiseks. Nüüd saavad ka Eesti institutsionaalsed investorid valitsuse pikaajalistesse võlakirjadesse investeerida ning toetada sellega Eesti arengut,“ selgitas Martin Helme rahvusvahelise võlakirjaemissiooni vajadust.

Eesti kapitalituru arengu jaoks on see emissioon samuti oluline positiivne samm. Riigi kümneaastaste võlakirjade riskimarginaalist saab võrdlusalus ehk benchmark kõikidele Eesti ettevõtetele ja pankadele, kes plaanivad oma võlakirjade emiteerimist. Riigi võlakirjade hind teeb lihtsamaks nende võlakirjade hinnastamise.

Rahandusministeeriumi finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Rossi sõnul kaalutakse toimunud edukale 1,5 miljardi euro suurusele võlakirjaemissioonile tänavu või tuleval aastal veel ühe või kahe sarnase emissiooni tegemist. „Rahvusvahelised finantsturud võtsid meie emissiooni väga hästi vastu ja see annab kindlust ka järgmiste võimalike emissioonide planeerimisel. Täiendava finantseerimise vajadus on riigil lähiaastal tõenäoliselt olemas ja hea, et me saame valida erinevate finantsinstrumentide vahel, nagu pikaajaline laen, pikaajaline võlakiri või lühiajaline võlakii,“ ütles Märten Ross.

Võlakirjaemissiooni peakorraldajad olid Citibank, Société Générale ja Nordea Bank. Võlakirjad noteeritakse Dublini börsil. (Rahandusministeerium)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused