Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestis on hinnad juba Soomest kohati mööda läinud

-
12.05.2024
Eesti inimeste elu läheb järjest raskemaks, sest ka toit kallineb üha enam.. Pilt on illustratiivne.
© UU

Olemegi jõudnud sinnamaani, et Eesti ja Soome hindadel polegi enam suurt vahet ning mõned tooted ja teenused on Soomes isegi odavamad. Pole siis imestada, miks Tallinna vanalinn tühi on ja Soome turiste meie spaades enam ei näe.

Arvestades meie palgavahet, on asjad aga väga paigast ära. See puudutab nii toitu, kütust kui ka näiteks hotelliteenuseid.

ERR vahendab, et hindade poolest oleme suurte sammudega Soomele järele jõudnud ja mõnel puhul möödagi kihutanud.

Võrdluseks on võetud mõlemas riigis tegutsev kauplusekett Lidl, mis on tuntud soodsamate hindade poolest.

Hindu võrreldes ilmnes, et kõrgema palgatasemega Soomes on samas poeketis nii mõnigi toode odavam kui Eestis.

Kui odavaim lahtine kartul maksab Eestis 37 senti, Soomes sel nädalal 85 senti, siis rõõm kaob porgandi hinda vaadates – kilone porgandipakk maksab Eestis 2,29, Soomes 1,89 eurot.

Kultuurmustikad ei ole küll hädavajalik toode, aga vahel tahaks ka maiustada: Eestis maksab 400-grammine pakk 6,99 eurot, Soomes saab samasuguse karbikese kätte hinnaga 4,99, sel nädalal sooduspakkumisega lausa 3,49 eurot. Ka maasikad ja spargel on Eesti Lidlis kallimad kui Soomes. Maasikamoos maksab samuti Eestis rohkem. Täpselt ühesugune Maribeli moosipurk maksab Eestis 2,39, aga Soomes 1,69 eurot.

Kui juba maiustamise peale jutt läks, siis silma torkas ka, et ühed ja samad küpsised on eri hinnaga. Kui Eestis maksid Biscino võiküpsised piimašokolaadiga 1.56, siis Soome Lidlis oli samade küpsiste hind 0,79 eurot.

Lihaleti juurde jõudes meel pisut rahuneb, kuigi päris selget võrdlust ei saa teha, sest toodete koostis on veidi erinev. Igatahes veise-sea hakkliha “Kodune” on Eestis pisut odavam: kilohind Eestis 5,43, Soomes 5,63 eurot, kusjuures Soome Lidlis müüdav hakkliha on kodumaine.

Meil pakutava Poola broileriveerandi kilohind on 3,29. Soome kodumaised maitsestatud kanakoivad on müügil hinnaga 2,95 eurot kilo.

Poolekilone pakk Estoveri viilutatud Eesti juustu maksab Lasnamäe Lidlis 5,98, meie E-piima koorejuust on Soome Lidlis kilose pakina 5,89 eurot kilo.

Alkohol on Eestis kaua aega olnud soomlaste jaoks ahvatlevalt odav. Veini hind on ammu ühtlustunud, aga õlle puhul on Eesti veel veidi odavam. Näiteks pooleliitrine A-Le Coqi Premium maksab Eesti Lidlis 1,59, Soomes 2,24 eurot.

Eesti kõrgeid hindu vabandatakse sageli välja siinse turu väiksusega. Eestis on ka elekter kallim kui Soomes ja seegi kajastub hindades. Bensiinihinnas on samuti väike vahe: mõnel nädalal on hind olnud võrdne, aga enamasti on Soomes bensiin 10-20 senti kallim kui Eestis.

 

Allikas: ERR