EKRE esitas Eesti Panga nõukogusse Jaak Valge

Majandus,
- Updated
©UU
Eesti Pank

Rahanduskomisjon algatas esmaspäeval eelnõu Eesti Panga Nõukogu liikmete nimetamiseks, Eesti Konservatiivne Rahvapartei esitas omapoolse kandidaadina Jaak Valge.

Teised Riigikogu fraktsioonid tegid ettepaneku nimetada Eesti Panga Nõukogu liikmeks Jaanus Karilaiu (Keskerakond), Ivari Padari (SDE), Sven Sesteri (Isamaa) ja Andres Suti (Reformierakond). Eesti Panga nõukogu esimees tegi ettepaneku nimetada nõukogu liikmeteks valdkonna asjatundjad Kaie Keremi, Enn Listra, Rein Minka ja Urmas Varblase.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk ütles, et nõukogu liikmete esitamise ettepanek lähtub asjaolust, et Eesti Panga Nõukogu varasema koosseisu volitused on lõppenud.

„Tulenevalt seadusest nimetab Eesti Panga Nõukogu liikmed Riigikogu rahanduskomisjoni ettepanekul. Samas esitab tulenevalt seadusest iga fraktsioon rahanduskomisjonile fraktsiooni nõukogus esindava saadiku nime koos tema kirjaliku nõusoleku ja kirjaliku kinnitusega, et ta vastab Eesti Panga seaduses nõukogu liikmele sätestatud nõuetele,“ selgitas Kokk.

Eesti Panga seaduse kohaselt peavad nõukogu liikmed olema Eesti kodanikud, kellel on kõrgharidus ning nõukogu töös osalemiseks vajalikud teadmised ja kogemused ning kelle suhtes ei esine seaduses sätestatud aluseid. See tähendab, et tema suhtes ei ole jõustunud süüdimõistev kohtuotsus kriminaalasjas ja tema suhtes ei ole jõustunud pankrotimäärus, ärikeelu kohaldamine või seaduse alusel ettevõtjaks olemise õiguse äravõtmine. Eesti Panga seaduse kohaselt ei tohi nõukogu liige töötada ühegi fondivalitseja, investeerimisfondi, investeerimisühingu, krediidiasutuse, kindlustusandja või muu finantsjärelevalve alla kuuluva subjekti juures ega kuuluda nende juhtimisorganitesse.

UU

One commentOn EKRE esitas Eesti Panga nõukogusse Jaak Valge

  • Avatar
    Ants Jürman

    Kuulge EKRE, kui te soovite olla tõepoolest riigimehelikud,siis tehke parem omade nõukogusse määramise asemel ettepanek LIKVIDEERIDA Eesti Pank. Riik, kes loobus VABATAHTLIKULT oma rahast, ei vaja oma panka. Tänaseks on seesama 250 kõrgepalgalisest ametnikust koosnev moodustis suutnud maha müüa kogu peale 1991 tagasi saadud kulla, reservides on alles ca 100 kg. Euromüntide vermimisega saab hakkama vastav seade, selline on ammu välja mõeldud ja tema hooldamiseks vajalikud paar asjatundjat võib jätta tööle rahandusministeeriumi juurde. Indrek Neivelt kirjutas, et tänane rahandusministeerium on koossseisult suurem kui oli ENSV Riiklik Plaanikomitee, vaatamata sellele, et riigile kuuluv majandus koosneb Tallinna sadamast, Eesti Energiast, Omnivast (milline “kaunis rahvuslik” kodumaine nimi) ja ongi peaaegu kõik. Nii et, Martin Helme, kui kunagi Otse kümnesse saates ütlesite õigustatult, et raha on maksudega kogutud tohutult, et seda paremale ja vasakule loopida, miks siis midagi selle laristamise vastu ette ei võta, siit saab üksnes järeldada, et tegu ole eesti poliitikas järjekordse sõnaklõksuga, mis kõlab hästi üksnes selleks, et võimule saada.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused