Elektri hind tegi sel aastal meeletu tõusu – kas selle taga võib olla tasuta ühistransport?

Rubriik Majandus On
©Alar Truu/Õhtuleht
Kas tasuta ühistranspordil ja meeletul elektrihinna tõusul on seos?

Kui Keskerakond surus läbi üle-eestilise tasuta ühistranspordi, küsisid paljud majandusinimesed – millega see kõik kinni makstakse?

Esimese asjana pakkusid analüütikud välja elektri hinnatõusu – on ju Eesti Energia riiklik ettevõte, kus saab raha erinevate skeemidega välja võtta. Nii ongi räägitud EE laenudest, mis jõuavad erinevat moodi riigikassasse, kuid tagasimaksed tehakse klientidelt lisaraha nöörides.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2018. aasta ebameeldivaima hinnatõusu tegi elekter kallinedes üle 40 protsendi ja nii kallis pole eratarbijate jaoks elekter mitte kunagi olnud, kirjutab Postimees.

Elektribörsi NordPool Spot Eesti piirkonna 2018. aasta keskmine hind oli a 47,07 eurot megavatt-tund (4,71 senti kilovatt-tund), mis on 41,8 protsenti kõrgem eelmise aasta keskmisest hinnast ja kõrgeim hind mida tarbijad seni maksnud on. Era- ja väiketarbijatele hakkas elektri hind sõltuma börsihinnast alates 2013. aastast.

ERR-i uudis 14. aprillist ütleb: “Valitsus kinnitas neljapäevasel kabinetinõupidamisel riigi äriühingutelt tänavu riigieelarvesse makstavate dividendide summaks 157,3 miljonit eurot.”  Tegu on lüpsilehmadega, mille kaudu valitsus kodanike taskud rahad tühjaks nõrutab ja tagasijaotamiseks riigieelarvesse suunab.

Monopoolseks riigiettevõtteks muutunud Eesti Energia liigutab suuri rahasid, näitab kasumeid, sealt võtab valitsus raha, ja kingitused “tasuta lõunade” näol maksab kinni rahvas ehk tarbija.

Eesti Energia AS sõlmis 28. juunil laenulepinguid kokku 300 miljoni euro kasutamiseks. Raha käivad välja kolm panka: Swedbank (150 miljonit eurot), OP Corporate Bank (100 miljonit eurot) ja SEB (50 miljonit eurot), leiab inforegistrist (4. juuli).

Eesti Energia ostab taastuvenergia ettevõtte Nelja Energia. Eesti Energia omandab sajaprotsendilise osaluse selles ettevõttes 289 miljoni euro eest ja võtab ühtlasi üle Nelja Energia laene 204 miljoni euro eest. (ERR, 29.05)

Tundub, et vaene maainimene hakkabki nüüd Keskerakonna kingitusi “tasuta” ühistranspordi näol ja Eesti Energia tohutuid rahaliigutamisi oma taskust elektriarvetena kinni maksma

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused