Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Energiakriisis tõuseb põlevkiviõli rohepöördest hoolimata taas ausse

-
31.05.2022
Eesti peab mõtlema kodumaisele odavale energeetikale, mitte haukuma kaasa kliimahüsteerikutega. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Ajal, kus peaminister Kaja Kallas arutleb Brüsselis Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeniga rohepöörde üle, teevad Narva elektrijaamad hoopis maisemaid samme – nad tahavad tänavu maagaasi põlevkiviõli vastu vahetada.

Ettevõte Enefit Power alustab Narvas peagi Balti elektrijaama hooldustöid, kui kui tavaliselt käivitatakse hooldustööde ajaks gaasikatlamaja, siis sel aastal soovitakse maagaasist loobuda ja kasutada selleks põlevkiviõli. Vene gaasiga kütmine muutub aga aina keerulisemaks ja energeetikud otsivad Narva soojavarustuseks teisi võimalusi, vahendab ERR.

“Täna oleme saanud süsteemioperaatorilt eelhoiatuse, et torugaasi saadavus võib olla problemaatiline ja kui me näeme seda gaasihinda, siis täna oleks mõistlik suvisel madalal koormusel pakkuda narvakatele sooja hoopis põlevkiviõli baasil. See on torugaasist enam kui kaks korda odavam,” rääkis AS Enefit Power juhatuse esimees Andres Vainola.

Põlevkiviõliga kütmiseks on Balti elektrijaama tipukatlamaja tehniliselt valmis, kuid kütusevahetuseks on vaja keskkonnaameti luba.

Rahandusminister Martin Helme aegadel säilitati nii Eesti Energia tootmisvõimsused, sest minister keelas elektrijaamades kõiki energiaplokke välja raiuda, kui ka anti EE-le roheline tuli uue õlitehase rajamiseks.